Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri

Türkiye’de Ucuza Tatil Yapılabilecek Yerler

Okullar kapanınca, Yaz kendini iyiden iyiye hissettirince doğal olarak herkeste bir yaz tatili planı telaşı başlar. Burada ekonomik açıdan Türkiye’de ucuz tatil yerlerini anlatmaya çalışacağım. Çünkü herkesin bütçesi Bodrum, Çeşme ve yunan adalarını kaldıramayabilir, ya da yaz sezonu boyunca bir kaç tane tatil planlayıp bu planlar arasına son derece ekonomik bir Türkiye tatili sokmaya çalışanlar olabilir. İşte ekonomik ama güzel rotalar arayanlara tatil önerilerim.

Türkiye'de Ucuz Tatil Yerleri

Erdek tatil önerisi

Genelde Türkiye’de ucuza tatil yapılabilecek yerler sorulunca aklıma ilk Erdek gelir. Erdek aslında bir çoğumuzun küçüklüğünde gittiği bir tatil beldesidir. Benim çok küçükken ailemle beraber bir çok kez gittiğim ve çok sevdiğim bir tatil beldesiydi Erdek.

Önceleri Bodrum, Antalya ve Çeşme bu denli popüler değildi ve uzun mesafeleri almak bu kadar kolay değildi. Bu nedenle insanlar genelde yaşadıkları yere daha yakın tatil beldelerini tercih ederlerdi. İşte bunların başında Erdek gelirdi. Erdek şu anda da aslında oldukça popüler ve son derece güzel bir tatil beldesi. Çarşısı, denizi, akşam gezilecek yerleri ile aslında tam bir tatil kasabası. Eğer ekonomik ama güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız Erdeği kesinlikle bir değerlendirin derim.

en ucuz tatil önerileri - Erdek tatil rehberi

En ucuz tatil yerleri herşey dahil

Eğer ben bir otele gireyim kafam da rahat olsun diyorsanız ve en ucuz tatil yerleri herşey dahil olsun diyorsanız size kesinlikle Alanya bölgesini öneririm. Alanya bölgesi Antalya’da yer alan diğer kemer, lara, belek gibi bir çok bölgeye oranla çok daha ekonomiktir. Dolayısıyla burada yer alan otel fiyatları diğer bölgelerdeki otel fiyatlarına oranla kesinlikle daha uygundur. Eğer çocuklarınızla beraber herşey dahil sistemde uygun bir tatil arıyorsanız Alanya otellerine bir göz atın derim.

en ucuz tatil yerleri herşey dahil

Gökçeada tatil rehberi

Küçük bir ada olduğu için burada konaklama adına çok fazla seçenek yok. Bu nedenle size önerim hem ekonomik hem de farklı bir deneyim adına rum köylerindeki pansiyonlarda kalmanız. Oldukça ekonomik fiyatlara konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Gökçeada son derece sessiz ve sakin bir adadır. Burayı güzel bir doğa ve deniz tatili yapmak isteyenlere öneririm.

en ekonomik tatil seçenekleri - gökçeada tatil rehberi

Sığacık’ta bir tatil

Eğer ege denizine karşı bir ilginiz var ve egede tatil yapmak istiyorsanız da size Sığacık bölgesini öneririm. Burası dediğim gibi egeyi seven ama Çeşme gibi popüler yerlere fazla para harcamak istemeyenlere son derece uygun bir seçenek aslında. Güzel bir denizi olduğunu da dipnot olarak düşelim.

Türkiyede ucuz tatil önerileri - İzmir sığacık tatil rehberi

Ayvalık’da ucuz tatil

Aslında Ayvalık bir Bodrum ya da Çeşme kadar pahalı bir tatil beldesi olmadı hiç bir zaman. Ayvalık’ta en popüler yer cunda adası. Eğer konaklamanızı cunda da değil de Akçay, Altınoluk gibi yerlerinde yaparsanız Ayvalık tatilinizi çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Şunu söylemek isterim Ayvalık egeye oranla açık ara çok daha ekonomik bir tatil beldesi. Fakat eğer soğuk deniz sevmeyenlerdenseniz buranın denizinin ağustos ayında bile buz gibi olduğunu hatırlatayım.

ayvalık tatil

Didim’de ucuz konaklama

Diğer bir güzel ama ekonomik tatil önerimiz Didim. Didim’de son derece ekonomik fiyatlara pansiyonlar bulabilirsiniz. Fakat yaz aylarında Didim oldukça kalabalık olur. Çünkü son derece popüler bir tatil beldesidir. Bir kaç aile beraber tatil yapacaksanız ya da kalabalık bir aileyseniz Didim’de ev kiralayabilirsiniz.

didim tatil rehberi

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek yerler

Foça’da ekonomik tatil

Foça aslında ülkemizin en popüler tatil beldelerinden biri. Güzel İzmir’imizin güzel bir beldesi. Burada aslında erken davranırsanız çok uygun pansiyonlar bulabilirsiniz. Foça hem ekonomik hem de güzel bir tatil arayanlar için ideal bir beldedir aslında.

foça

Amasra’da ucuz tatil önerileri

Eğer farklı bir deneyim arıyorsanız size Amasra’yı kesinlikle öneririm. Amasra karadenizin şirin mi şirin güzel mi güzel bir tatil beldesi. Burada yeme içmeden tutun da konaklamaya her şey pek çok ege ve akdeniz sahil beldelerine oranla çok daha ekonomik. Amasra’yı da değerlendirebilirsiniz.

Amasra gezi rehberi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.