Romantik Yol Güzergahı Füssen

Füssen’de gezilecek yerler

Yaz tatilinde kızım ve eşimle beraber, romantik yol güzergahında yer alan o romantik ve masalsı kasabaları ve şehirleri görmeye karar verdik. İçlerinde romantik yol güzergahı Füssen en merak ettiklerim arasındaydı. Çünkü resimleri çok güzeldi ve çok şirin görünüyordu. Aslında size şöyle söyleyeyim, romantik yol güzergahında yer alan tüm kasabalar ve şehirler inanın çok romantik, çok masalsı ve kesinlikle çok şirinler. Gündüz son derece harekeli, turist dolu ve keyifliler ama akşam olduğunda bir o kadar sakinleşiyorlar. Füssen de bunlardan biri.

Romantik Yol Güzergahı Füssen

Füssen, romantik yol güzerhahının son durağı ve bu nedenle bir çok insan tarafından atlanıyor ve o kadar uzağa gidilmiyor geri dönülüyor. Bunun nedeni yol boyunca görülmesi gereken o kadar çok yer var ki, Füssen’e vakit kalmayabiliyor. Ancak Füssen’de gezilecek yerler çok şirin ve çok albenisi olan yerler olduğu için, kendiniz biraz daha zorlayıp bu güzel romantik yol kasabasını da görmeden dönmeyenler hiç az değil.

Füssen gezi rehberi

Neuschwanstein kalesi

Bu kale, gördüğüm en etkileyici kalelerden biri diyebilirim kesinlikle. Hatta bu kaleye disney kalesi de diyorlar. Çünkü, disney filmleri sonrasında gösterilen kale bu kaleymiş. Kale, şehre o kadar yakışmış ki, kesinlikle gidip gördüğünüzde siz de benim gibi düşüneceksiniz. Çünkü her yer çok masalsı ve bu masalcılığın içinde bu kale adeta özel tasarım gibi duruyor. Bu kaleyi ya da şatoyu bir ressam çizmiş ve aynı şekilde de içini de belli sanatçılar yapmış. Kalenin içini ücret karşılığında gezebiliyorsunuz. Ancak içi çok büyük ve dışı kadar ihtişamlı değil kesinlikle.

Füssen Neuschwanstein kalesi

Füssen, alplerin eteklerinde yer aldığı için neresinden bakarsanız bakın sizi harika bir manzara karşılıyor. Ancak bence burada yer alan en güzel doğa harikası Forggensee Gölü. Gölün etrafında gezmek ve gölü seyretmek gerçekten çok keyifli. Burada manzaraya doyuyorsunuz diyebilirim. Şatolara ve saraya giriş biletlerini internetten de satın alabiliyorsunuz bilginiz olsun.

Füssen gezi rehberi

Diğer romantik yol güzergahları gibi Füssen’de kesinlikle bir günde hatta bir kaç saatte tamamen kolayca gezebileceğiniz bir yer. Yani burada konaklamanıza hiç gerek yok. Gündüz bir kaç saat içerisinde gezip, tekrar gideceğiniz yere devam edebilirsiniz. Füssen gezi rehberi denilince öyle çok zaman ayırmanızı gerektirecek turlar yok.

Füssen'de gezilecek yerler

Şöyle söyleyeyim, Füssen romantik yol güzergahının önemli bir parçasıdır. Gezilecek yerleri arasında şatolar ve yukarıda anlattığım saray ile Forggensee Gölü ilk başta gelir. Bunun yanında gezmesi son derece keyifli bir de eski kent merkezi vardır ki burası kesinlikle çok keyifli bir yer.

füssen gezilecek yerler

Füssen Münih arası kaç km?

Füssen, son derece küçük ama çok sevimli bir kasaba. Eğer yolunuz için çok ters olmayacaksa gelip görmenizde fayda var. Şatoların ve sarayların olduğu bölge ise Füssen’e bir miktar mesafesi var. Biz araba kiralayarak yaptığımız bu gezimizde ulaşımı çok dert etmedik. Ancak eğer araba kiralamayacaksanız tren ve otobüslerle ulaşım sağlanabiliyor. Füssen, Münih arası 127,1 km. Bu da ortalama 1 saat 55 dakika sürüyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.