Romantik Yol Augsburg

Romantik yol Augsburg gezi rehberi

Almanya, denilince romantizm pek akla gelmez ama önyargılı olmamak lazım. Çünkü, kızım ve eşimle beraber yaptığım romantik yol tatilim sonrası Almanya’nın ne denli romantik olabildiğini gözlerimle gördüm. Bu romantik şehirler arasında romantik yol Augsburg‘u anlatmaya çalışacağım bu yazımda.

Romantik Yol Augsburg

Almanya romantik yol, denilince karşınıza bir sürü şehir ve kasaba çıkacaktır. Bunlardan biri de Augsburg. Augsburg, gezdiğim bir çok romantik yol güzergahındaki şehir ve kasabalara oranla çok daha büyük. Önce kısaca tarihinden bahsedeyim şehrin. Augsburg, roma imparatoru Augustus’tan yadigar ulu imparatorun emri ile MS. 15 yılında kurulmuş. Yani anlayacağınız karşımızda inanılmaz eski bir yerleşim var. Kuruluş amacı ise alplerin yakınında olduğu için ticaret açısından değerli bir bölge olmasından kaynaklanıyor. Tarih boyunca buradan belli geçitlerden ticaret akışı gerçekleşmiş. Şehir tahmin ettiğiniz üzere bir sürü savaş ve ölümcül hastalıklara konu olmuş. Aslında romantik yol Augsburg  gezi rehberi denilince karşınıza tarih kokan yerler çıkıyor.

Augsburg'da gezilecek yerler

Augsburg’da gezilecek yerler

Dediğim gibi Augsburg, şirin olmasına rağmen aslında Almanya’nın büyük şehirlerinden biri. Biz, romantik yol tatilimiz dönüşü Münih’e dönerken uğradık bu şehre. Gezmesi keyifli, oldukça güzel bir şehir. Biz burada konaklamadık ve bence konaklamaya da gerek yok. Şehri gezmek ve görmek için bir gün kesinlikle yeterli. Gelelim Augsburg’da gezilecek yerlere.

Augsburg  hakkında bilgi

Biz, şehri kısa zamanız olduğu için yüzeysel gezdik. Şehrin gezilebilecek güzel noktalarında şöyle bir turladık ve her zaman olduğu gibi en hareketli yerindeki kaffelerinde oturduk. Market ve mağazaları gezdik. Augsburg hakkında bilgi olarak, aslında şehrin her noktası muhteşem güzellikte diyemem. Ancak gezilen ve turistik diyebileceğim yerleri gezmesi son derece keyifliydi.

Romantik Yol Augsburg gezilecek yerleri

Şehirde en çok Augsburg Maximilian caddesini beğendim. Alabildiğine geniş ve etrafı farklı tasarım ve çok şirin tipik alman evleri ile çevrili. Bu evler tahmin ettiğiniz gibi eski tarihlerden kalma. Arkanıza bu evleri alıp fotoğraflar çektirdiğinizde resmi siyah beyaz yaptığınızda efsane pozlar yakalıyorsunuz bilginiz olsun.

Yerler benim çok sevdiğim arnavut kaldımı elbetteki. Caddeyi bolca gezdik ve her noktasında resim çekildik. Bu geniş caddenin bir ucu St Ulrich ve Arfa kilisesine, diğer ucu ise Augsburg Katedraline kadar uzanıyor. Caddeyi gördüğünüzde bana hak vereceğinizi ve caddeyi çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Romantik Yol Augsburg hakkında bilgi Romantik Yol Augsburg

Cadde üzerinde bir sürü kaffe de var. Dilerseniz bu kaffelerde oturabilir, dilerseniz de şehrin diğer noktalarında oturup kahve keyfi yapabilirsiniz. Bu arada şehirde türk, normal olarak çok fazla vardır. Bir çok yerden türkçe konuşma sesleri geliyordu.

Romantik yol Augsburg gezi rehberi

Sonuç olarak Augsburg çok uzun uzun gezilecek yerleri anlatılacak, büyük ve gezilesi bir şehir değil. Yani sadece Augsburg’u görmek için bir çaba harcamaya gerek yok. Eğer yolunuzun üzerindeyse gelin ve görün. Yoksa özellikle görmek için çaba harcanacak kadar özel değil. Ama dediğim gibi eğer dibine kadar geldiyseniz bir uğrayın ve şehri gezin.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.