Prag’da tren ulaşımı

Prag’da tren ulaşımı

Pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Prag’da da yaygın bir raylı sistem ulaşımı vardır. Prag’ın kendine ait bir hızlı tren sistemi yoktur fakat komşu şehirlerin trenleri buradan geçmektedir. Bir çok Avrupa ülkesine Prag’dan trenle rahatlıkla gidebilir, aynı şekilde Avrupa ülkelerinden Prag’a trenle rahatlıkla gelebilirsiniz.

Prag’dan hangi Avrupa şehirlerine tren seferleri vardır?

Münih ile Prag arası trenle 4,5 saat sürmektedir.

Berlin ile Prag arası trenle 4,5 saat sürmektedir.

Viyana ile Prag arası trenle 4 saat 45 dakika sürmektedir.

Bratislava ile Prag arası trenle 4 saat sürmektedir.

Budapeşte ile Prag arası trenle 7 saat sürmektedir.

Varşova ile Prag arası trenle 8 sürmektedir.

Praha hlavni nadrazi tren istasyonu

Diğer pek çok Avrupa şehirlerine de Prag’dan trenle rahatlıkla gidebilirsiniz.

Prag’dan Avrupa şehirlerine giden bu trenlerden bilet almak istiyorsanız biletinizi alma işlemini son ana bırakmayın. Çünkü tıpkı uçak biletlerinde olduğu gibi trende de hareket edeceği gün yaklaştıkça fiyatı da artmaktadır.

Prag’da yer alan tren istasyonları

Prag’da bir kaç tane tren istasyonu vardır ve hemen hepsi de aktif şekilde kullanılır. Ancak en popüler tren istasyonları Praha hlavni nadrazi tren istasyonu, Nadrazi holesovice ve nadrazi smichovdur.

Pragda-tren-ulaşımı.jpg

Praha hlavni nadrazi tren istasyonu Prag’da yer alan ana tren istasyondur. İstasyon Wencesles meydanına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tüm uluslararası trenlerin kalkış ve varış noktaları burasıdır. İstasyonun içerisinde metro hattı yer almaktadır. Hattın adı C hattıdır. Bu hat ile şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. İstasyondan şehir merkezine ulaşım için mümkün olduğunca takisye binmemeye gayret edin. Ayrıca zorda kalmamak için varış saatinizi iyi ayarlayın çünkü istasyon gece 00:40 dan 03:40’a kadar kapalıdır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.