Piazza Venezia Roma

Roma’da gezilecek yerler listesinin belki de en sevilen meydanlarından biri Piazza Venezia Roma. Aynı zamanda Roma’nın en merkezi en popüler meydanlarından biri. Hem antik Roma’nın olduğu yere hem de vatikana yakın.

Piazza Venezia Roma

Venezia  Meydanında görkemli bir anıt yer alıyor, bu anıt Roma forumuna bakıyor. Kolezyuma gittiğiniz gün kolezyumu gezdikten sonra buraya gelebilir ve burada bu eşsiz mimarinin tadını çıkarabilirsiniz.

Piazza Venezia da yer alan eserler

Meydanda gezip görülebilecek bir çok kıymetli eser yer alır. Bunlardan biri piazza venezianın hemen solundaki Victor Emanuel II’in heykeli dir. Bu heykel İtalya’nın birleşmesini kutlamak amacı ile yapılmıştır.

Piazza Venezia meydanı gece görüntüsü

Venezia  Meydanı

Venezia Meydanı gece gündüz durmaksızın sürekli insan kalabalığına sahiptir. Geceleri de son derece hareketli ve renklidir. Meydana hem gündüz hem de mümkünse akşam hava karadıktan sonra gitmenizi öneririm. Çünkü Romalılar her yapılarında yaptıkları gibi burada da ustaca bir ışıklandırma kullanmışlar. Bu muhteşem ışıklandırmayı muhakkak görmelisiniz. Gündüz çok hareketli olan bu meydan akşam da çok hareketli. Etrafta bolca sokak sanatçıları ve sokak müzisyenleri görürsünüz.

Kuzeye doğru ilerleyince ise bonopartın annesinin evini görebilirsiniz. Gene Roma’da gezilecek yerler listesinde ilk başlarda yer alan San marco klisesi de yapıya yakın yerlerden biridir. Bu meydanda sizi en çok büyüleyecek olan eser II Vittoriano Anıtı olacaktır. Anıt gerçekten son derece etkileyici ve son derece gösterişli. Saf beyaz mermerden yapılmış ve oldukça büyük bir anıttır. II Vittoriano Anıtının ziyaret saatleri 09:30 ile 18:00 arasıdır.

Roma Piazza Venezia meydanı - Romada gezilecek yerler

Piazza Venezia meydanına ulaşım

Piazza Venezia’ya en kolay otobüsle ulaşabilirsiniz. Meydana 40 numaralı otobüsler gitmektedir. Otobüsün Piazza Venezia durağında inip ulaşabilirsiniz.

Venezia meydanı benim Roma’da gezilecek yerler içinde en beğendiğim meydanlardan biri oldu. Çünkü çok hareketli ve oldukça eğlenceli. Ancak, kesinlikle ben Roma şehrini akşam hava karardıktan sonra ayrı bir sevdim. Çünkü gerçekten kararan hava ile beraber şehrin görüntüsü bambaşka bir resme bürünüyor ve bence ortaya görsel şölen çıkıyor. Oldukça güzel fotoğraflar çekmek için de ideal. Bu yüzden önerim Roma’da gezilecek yerleri gündüz gezin ama aynı yerleri bir de akşam görün.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.