Paris’in İklim Özellikleri

Paris’in İklim Özellikleri Nasıldır?

Paris’te yarı okyanussal yarı da kıtasal bir iklim hakimdir. Atlas okyanusunda oluşan hava hareketleri şehri ciddi anlamda etkiler. Yağış riski fazla olan bir şehirdir.

Paris’te kışlar nasıl geçer

Şehir okyanus ikliminin etkisinde olduğu için atlas okyanusundaki hava değişimlerinden çok etkilenir. Kışları genelde soğuk geçer ve yağışlıdır. Paris’te kar yağısı pek olmayan bir hava durumudur. Kışları kar bu şehirde çok rastlanmaz. Onun yerine kuru bir soğuk hakim olur.

pariste kışlar nasıl geçer

Paris’in en yağmurlu ayları hangisidir?

Paris seyahatinize ne zaman çıkarsanız çıkın valizinizde muhakkak bir şemsiye olsun. Çünkü şehir her mevsim sıklıkla yağmur alır. Ağustos ayında dahi şehirde yağmur yağabilir. Ama diğerlerine oranla daha kuru geçen aylar şubattan nisana kadar olan aylardır.

Paris'in İklim Özellikleri - pariste en yağmurlu mevsim

Paris’te yaz ayları

Paris’te kış ayları soğuk geçerken yaz ayları da oldukça sıcak ve bunaltıcı geçer.

pariste yaz ayları

Paris’e gidilecek en güzel mevsim

Paris seyahati düşünüyorsanız bu şehri gezmek için en uygun zaman bahar aylarıdır. Özellikle ilk bahar ayında şehirde açmaya başlayan çiçeklerle beraber ortam daha da keyiflenir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.