New York’ta Konaklama

New york konaklama açısından farklı alternatiflere sahip bir şehirdir. New york’ta konaklama açısından en uygun ve en çok tercih edilen yer manhattan’dır. Manhattan’da bir çok otel bulabilirsiniz. Bu oteller her bütçeye ve her tarza uygun farklı niteliklerde otellerdir. Ancak beklentiler çok yüksek olmazsa iyi olur.

New york otelleri genelde oldukça küçüktür. Otel seçimi yaparken bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın. New york konaklama yerleri açısından size fazlaca alternatif sunacağı gibi aynı zamanda otelinizin konumuna da dikkat etmenizde fayda var. Şehirde metro ile ulaşımınızı sağlayacağınız için herhangi bir metro durağına yakın olacak ya da bir metro durağına kolayca ulaşabilecek şekilde konaklamanızı öneririz.

New york çok fazla turist barındırıyor bu nedenle New york ucuz konaklama açısından size çeşitli alternatifler sunan bir şehir değildir. Ancak şehirde pek çok otel vardır. Şehirde metro ağı ciddi anlamda gelişmiş durumda ve hemen hemen pek çok yerde bir metro istasyonuna denk gelirsiniz.

Manhattan adasına haritada bakarsanız dikeyde 11 cadde görürsünüz, bunlardan 5. cadde gerçekten çok tanınmıştır. Yatayda da sokaklar vardır ve özellikle Times Square meydanına yakın 42-47 sokaklar arası çok hareketlidir. New York’ta konaklama için size Manhattan’da özellikle 5-7 caddeler arası ve 23-60 sokaklar arası otelleri tavsiye ederim.

Biz bütçemize uygun ve oldukça iyi bir otel olarak New york’ta 7. caddeye yakın Hilton New York Fashion District‘da konakladık ve çok memnun kaldık, bu sebeple çok tavsiye ederim.

 
Eğer rezervasyonunuzu yeterince erken yapmazsanız biraz pahalı gelebilir, bu durumda yazının başında belirttiğim Midtown bölgesine yakın tüm otellere bakıp, bütçenize uygun oteli konaklayan kişilerin yorumlarını okuyarak seçebilirsiniz.

Eğer konaklama bütçeniz yüksekse size kesinlikle Times Meydanı yada Central Park bölgesindeki otellere de bakmanızı tavsiye ederim.

New york konaklama yerleri

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.