New York’a Ulaşım

New york en çok turist çeken şehirlerden biridir. Ülkemizden New york’a ulaşım ise son derece kolaydır. Elbette uzun uçak yolculuğunu saymazsak. Thy’nın New york’a direkt uçuşları var ve oldukça da sık. İstanbul’dan New york’a kalkan uçaklar New york’un en işlek hava alanı olan John F. Kennedy hava alanına iner.

New York'a Ulaşım

New york jfk hava alanı manhattın’ın 24 km güneydoğusunda yer alır ve şehrin en işlek hava alanı burasıdır. Jfk hava alanından New york şehir merkezine ise sık sık otobüsler kalkar. Bu otobüslerle ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

New york jfk hava alanı

New york’da araba kiralamayı düşünmeseniz iyi olur derim. Çünkü şehirde ciddi bir trafik ve park sorunu var. Park yeri bulmak oldukça zor ve bulduğunuzda da çok pahalı. Bu nedenle şehirde oldukça popüler olan metroyu kullanmak çok daha mantıklı. New yorklular yoğun olarak metro kullanıyorlar. New york metrosu oldukça gelişmiş ve çok kullanışlı. Bu nedenle New york şehir içi ulaşımınızda metroyu kullanmanızı öneririm.

new york metrosu

New york’a pek çok yabancı uçak firması ile uçabileceğiniz gibi Thy’nın tarifeli seferleri ile direkt de uçabilirsiniz. İstanbul New york arası uçakla kaç saat diye sorarsanız ortalama 10 saat sürüyor.

İstanbul New york arası uçakla kaç saat - new yorkda ulaşım

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.