New York Özgürlük Anıtı

New york’un simgelerinden biridir özgürlük anıtı. New york’ta görülecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan özgürlük anıtı görülmesi gereken özel bir yerdir. New york özgürlük anıtı Amerika’nın simgesi olarak kabul edilir. Özgürlük anıtını sadece uzaktan görüp bir fotoğraf çektirmek benim için yeterlidir diyorsanız adanın yakınından geçen ücretsiz feribotlara binebilir ve anıtın resmini çekebilirsiniz.

New York Özgürlük Anıtı

Bu güzel heykel Fransızlar tarafından Amerika’ya hediye edilmiştir. Özgürlük anıtı New york limanında yer alan özgürlük adasında yer alıyor. Adanın orjinal adı Liberty island.

Eğer adanın yakınından geçmek yeterli gelecekse ücretsiz ulaşım sağlayan feribotlara binebilirsiniz. Özgürlük anıtına ulaşım aslında bir kaç şekilde yapılır. İlki New jersey’e giden feribotlarla yapılıyor.  Bu feribot ücretsiz, feribota bindiğinizde adanın yakınından geçiyor ve anıtı görüp fotoğraflama şansı yakalıyorsunuz. Ücretsiz olması bazen kalabalığa neden olabiliyor. Size önerim feribotun sağ tarafına hemen yerleşin. Anıtı daha iyi görürsünüz.

Özgürlük-anıtı

Bir diğer seçenek ise adaya giden feribotlar. Bu feribotlar adaya yanaşıyor ve siz de adaya çıkıp anıta ulaşabiliyorsunuz. Ancak bu şekilde anıta gitmenin dezavantajları var. Adada özgürlük anıtından başka görülecek bir şey yok ve adaya ulaşım bir kaç saatte bir yapılıyor. Yani adaya vardınız anıtı gezdiniz hadi artık döneyim ben diyemiyorsunuz. Çünkü feribotların saati var. Neredeyse yarım gün bu adada vakit geçirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu nedenle size bu ulaşım şeklini pek önermem. Jersey’e giden ücretsiz feribotlarla adanın yakınından geçip anıttı fotoğraflamak ve görmek çok daha mantıklı ama tabii bu da göreceli bir kavram. Tercih sizin. Feribot 20 dakika içinde adanın orada oluyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.