New York Gezi Rehberi

New york kesinlikle görülmesi gereken ve bağımlılık yapan bir şehirdir. New york gezi rehberi ile ilgili bilgiler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü burada bu güzel şehir ile ilgili en ince ayrıntısına kadar bir sürü bilgi bulabilirsiniz.

New york gezi rehberi

Öncelikle Amerika denilince akla ilk gelen yer New york’tur. Eğer Amerika seyahati düşünüyorsanız kesinlikle planlarınız içinde New york olmalıdır. Çünkü New york görülmeden Amerika’yı görmüş sayılmazsınız. New york hakkında bilgi edinmek aslında çok da kolay değildir. Çünkü bu şehir gerçekten ayrıntılarda gizli bir şehirdir.

Türkiye’den ulaşımı en kolay Amerika şehri olması nedeni ile ülkemizde buraya çok fazla seyahatsever gitmektedir. Bu nedenle de pek çok uçak firmasının kampanyalarını takip edin ve kesinlikle bu harika şehri görün derim. Bir kesim insan New york soğuk ve sevimsiz değil mi der. Ancak bu bakış açısı bu güzel şehrin sınırlarından girildiği anda kırılır. Çünkü şehir sizi her şeyi ile adeta büyüler.

New york hakkında bilgi

Öncelikle en büyük özelliği şehrin o büyüleyici gökdelenlerle dolu manzarasıdır. Hiç gökdelenin manzarası olur mu demeyin. Gidin bu güzel şehre oluyor muymuş kendi gözlerinizle görün. Özellikle gece şehir bambaşka bir hale bürünüyor. Gökdelenlerin ışıklandırması adeta sizi kendinizden alıyor.

New york’un diğer bir özelliği ise dünyada en çok farklı ülkeden insanların yaşadığı yer oluşu. Caddelerinde yürürken sürekli farklı ırkların mensubu insanları görüyor ve şaşırıp kalıyorsunuz. Herkes yabancı ve herkes başka ülkelerden buraya göç etmiş. Ama çabuk uyum sağlamışlar bu güzel şehrin hareketliliğine.

New york çok hareketli bir şehir. Etrafta koşuşturan insanlar çok sık karşınıza çıkıyor. Herkes işine gücüne yetişmenin derdinde. Aslında İstanbul’dan gelenlerin hemen adapte olduğu ve pek de zorlanmadığı bir şehir desek çok doğru olur. Sanki yıllardır burada yaşıyormıuş gibi bu şehrin hareketliliğine uyum sağlıyorsunuz.

Şehirde yapacak bir sürü şey bulabilirsiniz. Alışveriş, eğlence, park bahçe gezmece, ya da keyifli kafelerinde oturup harika Amerikan kahvesi eşliğinde harika tatlılar.

New york'da gezilecek yerler

New york halkı ise kendi şahsi fikrim dünyanın en nazik insanları oluşu. Pek çok ülkede yer alan sinirli ve kaba insanlar burada pek yok. Elbette istisnalar vardır ancak genel olarak halkı son derece sempatik ve turisti inanılmaz seviyorlar. Herhangi bir süpermarkete girin ve marketteki görevlinin size ne denli yardımcı olmak için kendini paraladığına şaşıp kalacaksınız.

Şehir her bütçeye hitap ediyor. Şıklık severim ve şık restaurantlarda yemek yemek, birşeyler içmek isterim derseniz size göre harika yerler var. Bütçem kısıtlı fazla harcama yapamam diyenler için ise birbirinden çok seçenek var. Newyork’da nereleri gezebilirim diye araştırma yapıyorsanız. Bu yazımızı kesinlikle okumanızı öneririm.

New york büyük bir şehir. Caddeleri, sokakları kocaman ve geniş geniş. Büyük ve geniş caddelerinde gezmek inanılmaz keyifli. Karşıdan karşıya geçmek ise bir miktar uzun sürebiliyor mesafe uzun oluyor çünkü. Şehirle ilgili belki de en büyük eleştiri fazla kirli olması. Yol kenarlarında sürekli bir çöp yığını var. Dünyanın en çok turist ağırlayan bu güzel şehrinde her yerde bu denli çöp yığınlarının olmasına insan şaşırıyor. Bir de hiç bitmek tükenmek bilmeyen bir inşaat var. Sokaklarda, caddelerde sürekli bir inşaat ve çalışma havası.

Buraya gelen turistlerin en büyük korkuları ise homeless yani evsizler oluyor. Büyük ihtimalle karşılaşacaksınız ancak size yaklaşmıyor ve zarar vermiyorlar.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.