New York Empire State Binası

İllaki bu binanın adını duymuşsunuzdur. Filmlerden ya da çevrenizde Ney work’a gidenlerden New York Empire State Binasının adını duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Empire state binası adeta göğü delen çok yüksek bir gökdelen. Kendisi bir dönem New york’un en yüksek binasıydı. Belli bir ücret karşılığında bu yüksek binanın üst katına çıkıp muhteşem New york manzarasını tepeden seyredebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

New York Empire State Binası

Bina Manhattan 33. ve 34. caddelerin arasında yer alıyor. Empire state binası 102 katlıdır. New york’u görmeye gelen turistlerin çoğu bu yüksek binayı görmeye ve binanın üst katlarından harika New york manzarasını görmeye gelir. Bina hem gündüz hem de akşam fazlaca bir ziyaretci akınına sahiptir. Binanın daha yüksek katlarına çıkmak isterseniz ödeyeceğiniz ücret bir miktar artacaktır.

Empire state binası

Bu yüksek binada üst katlara asansör ile çıkılıyor. Asansör adeta sizi uçurarak çıkarıyor. Kesinlikle normal bir asansörle çıkmıyorsunuz çok hızlı bir asansör. Çıktığınızda ise alabildiğine bir New york manzarası sizi bekliyor. Eğer şanslıysanız ve açık bir havaya denk gelirseniz oldukça geniş bir New york manzarası elde etme şansınız olur. Bu arada buranın mazarası gece gökdelenlerin ışıklanması ile muhteşem bir görüntüye bürünüyor. Özellikle gece manzara eşsiz oluyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.