Madrid Kraliyet Botanik Parkı

Madrid Kraliyet Botanik Parkı Hakkında Detaylı Bilgi

Prado müzesi yanında yer alan kraliyet botanik parkı 8 hektarlık alan üzerine konumlanmış oldukça güzel ve yeşil bir parktır. Bu botanik bahçe Kral ferdinanz tarafından yapılmıştır. Park içerisinde bir milyondan fazla türde botanik çiçek yer almaktadır. Yeşili seviyorsanız buraya gitmenizi önerebilirim. Çünkü parkta yeşile doyarsınız.

madrid botanik parkı

Kraliyet botanik parkının yapılış amacı hem birbirinden farklı türde olan botanik bitkileri sergilemek, hem de parkı gezmeye ve görmeye gelenlere botanik bitkiler hakkında bilgilendirmektir.

madridde gezilecek en güzel yerler - Madrid Kraliyet Botanik Parkı

Yapıldığı günden itibaren sürekli bir darbeye maruz kalmıştır bu güzel bahçe. Savaşlar yüzünden çok kötü durumlara düşmüş, toprak kaymaları yaşamış büyük zararlar görmüş hatta bir dönem bakımsızlıktan ötürü o kadar çok zarar görmüştür ki kapatılma kararı alınmıştır. Ancak günümüzde bahçe son derece iyi durumda ve bakımı da yapılabilen bir durumdadır.

Madrid Kraliyet Botanik Parkında yer alan bitkiler

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.