Londra Victoria ve Albert Müzesi

Şehirde gezilecek saraylar ve müzeler oldukça çok olduğu için bu şehri gezmeye gitmeden önce plan yapsanız daha yerinde olur. Londra Victoria ve albert müzesi ise en popüler müzeler arasında yer alıyor. Müze dünyanın en büyük dekoratif sanat müzesidir de aynı zamanda. Londra’nın en ilginç müzesini sorarsanız Victoria ve albert müzesi diyebiliriz.

Londra Victoria ve Albert Müzesi

Müzenin içinde birbirinden özel eserler sergilenmektedir. Londra’da gezilecek müzeler sıralamasında yer alan bu özel müzede 3000 yıllık özel eserler sergilenmektedir. Müze oldukça büyüktür ve içeride sergilenen eser sayısı da çok fazladır. Bu nedenle içeride sergilenen eserler hakkında burada tek tek bilgi vermemiz pek de mümkün değildir. Ancak en popüler eserleri size anlatmaya çalışabiliriz.

Müzede en çok ziyaretçiye sahip olan ve en popüler olan eserler Avrupa anıt ve heykellerinin sergilendiği bölümdür. Bu heykellerin hikayesi ise son derece ilginç. 19. Yüzyılda insanlar seyahat edebilecek maddi güce sahip değillerken bu kişilerin heykelleri yapılıp gönderiliyordu. İşte bu bölümde bu heykellerin bir kısmı sergileniyor.

Londra Victoria ve albert müzesinin içi

Diğer bir popüler bölüm ise bir 18. Yüzyıldan kalma bir heykeldir. Bu heykelde ise bir aslanın bir İngiliz askerine saldırma anı canlandırılmıştır. Eserde ayrıca ses efektleri var. Müzenin içinde sergilenen eserler değil sadece onu çekici hale sokan. Müzenin mimari yapısı da gerçekten görmeye değer bir güzelliğe sahip.

Bu müzeyi diğerlerinden farklı kılan ise müzeye girişin ücretsiz oluşudur. Ancak yardımlar kabul edilmektedir. Gideceğiniz tarihlerde müzede sergilenen özel bir eser olup olmadığına da bakmayı ihmal etmeyin. Çünkü dönem dönem müzeye geçici eserler de ekleniyor. Özellikle ünlü sanatçıların odalarının hiç bozulmadan taşınıp buraya yerleştirilmesi bu müzeyi en ilginç kılan detay. Ziyaretçilerin bir çoğu bu odaları görmeye geliyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.