Londra Madame Tussauds Müzesi

Dünyada sadece bir kaç şehirde yer alan özel bir bal mumu müzesidir. Londra Madame tussauds müzesi 1835 yılında açılmış ve açıldığı günden bu yana birbirinden güzel ve gerçekçi bal mumu heykelleri ile dikkat çekmektedir. Madame tussauds müzelerinin özelliğini biliyorsunuzdur. Dünyanın sadece bir kaç şehirlerinde yer alırlar ve içlerinde dünyaca ünlü sporcu, oyuncu, sanatçı, şarkıcı, politikacı, yapımcı gibi tanınmış kişilerin bire bir kopya edilmiş bal mumundan heykelleri yer almaktadır.

Londra Madame Tussauds Müzesi

Hangi Madame tussauds müzesine giderseniz gidin hepsi de gezmesi son derece keyifli ve eğlencelidir. Londra’da gezilecek önemli ve tursitik yapıların başında gelir bu müze. Müzenin ziyaret saatleri ise sabah 09:30 ile akşam 17:30 arasındadır. Ancak yoğun günlerde müzenin saatleri 09:00 18:00 olarak değiştirilir. Müzeyi haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Londra madame tussauds müzesi içindeki ünlüler

Londra’ya gitmişken bu eğlenceli müzeyi gezmeden dönmeyin derim. Peki Londra madame tussauds müzesi içindeki ünlüler kimler? Genelde aslında ingiliz karakterlerin yoğun olduğu bir müze olmuş burası. Ancak elbette dünyaca ünlü tanınmış isimler de oldukça fazla içeride. Müzenin en popüler isimleri elbette ingiliz kraliyet ailesinin heykelleri oluyor.

Madame tussauds müzesi David Beckham heykeli

Müzeye girerken sizi kırmızı halı karşılıyor. Daha sonrasında ise karşınıza Kate Winslet’in heykeli çıkıyor. Kate’in yanında dünyaca ünlü sporcular David Beckham ve Lewis Hamilton bulunuyor. Bu dünyaca ünlü isimlerle beraber oldukça eğlenceli resimler çektirebilirsiniz. Müzede 14 bölüm yer alıyor. Bu bölümler içinde ise en çok ilgiyi inter aktif alanlar çekiyor. Burada size tarih 4D teknolojisi ise çok güzel yansıtılıyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.