Londra Gezi Rehberi

Londra’da tatil planladınız ancak bilgiye ihtiyacınız var. Bu durumda Londra gezi rehberi hakkında burada pek çok bilgi paylaşmaya çalışacağım. Londra soğuk bir ingiliz şehri olduğu için imaj olarak insanlara acaba nasıldır? sorusu sordurtuyor. Ancak giden herkesin neredeyse tamamı şehre hayran kalıp dönüyor. İngiltere’nin tamamı için bun söyleyebilir miyim? bilemiyorum ancak Londra gerçekten görmeye değer ve son derece güzel bir şehir.

Londra gezi rehberi

Şehirde gezilecek yer çok fazla bu nedenle size önerim tatilinizi planlarken bir haritanız olması. Bu harita üzerinde Londra’da yapılacakları güzelce işaretleyin ve planlı bir şekilde gezi rotanızı oluşturun. Bu size şehri çok daha verimli bir şekilde gezmenize olanak sağlayacaktır.

Daha sonra Londra’da gezip görülecek yerleri birbirine yakın olanları işaretleyin ve yürüyüş mesafesindeki yerleri aynı gün içinde gezecek şekilde planlar yapın. Gezinize dilerseniz Thames nehri kıyısı, Southwark bölgesinden başlayabilirsiniz. Sırası ile gezilecek yapıları rahatlıkla gezebilirsiniz.

londrada yapılacak şeyler

Meşhur Londra kulesi ile gezinize başlayabilirsiniz. Bu meşhur kule 1000 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Londra’da en çok ziyaret edilen turistik noktalardan biri.Yapı zamanında gözlem evi, hapishane, işkence yeri, devlet hazinesi, darphane gibi pek çok amaç için kullanılmış.

Diğer bir önemli yapı ise Londra’nın simgesi haline gelen Tover bridge oluyor. Adını kesinlikle duymuşsunuzdur bu köprünün. Londra’ya gelip de bu köprüyü görmeden dönen pek yoktur sanırım. Köprü gerçekten inanılmaz bir güzelliğe ve manzaraya sahip. Gidip birbirinden eşsiz fotoğraflar çekin burada. Köprüyü gezdikten sonra etrafında yer alan tarihi yapıları da gezebilirsiniz. Köprünün diğer bir özelliği ise baskül köprü oluşu. Yani bazı deniz araçlarının geçişinde köprünün kanatları açılıyor ve bu durum şehirde ciddi bir turistik eğlenceye dönüşmüş. Siz de bu eğlenceye dahil olmak istiyorsanız köprünün kanatlarının açılış tarih ve saatlerini öğrenebilirsiniz. Köprünün internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

londrada gezilecek yerler - londra Tover bridge

Köprüyü gezdikten sonra eğikliği ile dikkat çeken city hall’ı gezebilirsiniz. Bu değişik mimariye sahip olan bina belediye binası olarak kullanılıyor. Eğer müze seviyorsanız da Londra’nın tarihini en güzel şekilde anlatan Londra müzesini gezebilirsiniz. Bu arada müze ücretsiz. Eğlence için ise gene Londra’ya gelen turistlerin uğramadan gitmedikleri madama tussaud müzesini gezmeyi de sakın unutmayın.

Şehrin eşsiz manzarasını en tepeden görmek istiyorsanız da size london eye’e binmenizi öneririm. London eye Londra’da yer alan devasal bir dönme dolap. Ben size akşam hava karardıktan sonra binmenizi öneririm. Şehrin ışıklarla olan görüntüsü çok daha etkileyici.

londrada yapılacaklar

Thames Nehri’nde tekne turu yapabilirsiniz. Böylece şehrin eşsiz manzarası eşliğinde son derece romantik ve güzel dakikalar geçirebilirsiniz.Londra’nın en büyük gece eğlencelerinden biri de eşsiz müzikalleridir. Hemen hemen her gece bir yerde müzikal vardır. Eğer ilgiliyseniz bir tanesine giderek değişik bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.