Piazza Della Signoria Meydanı

Floransa Piazza Della Signoria MeydanıFloransa Meydanları

Burası Floransa’da yer alan oldukça keyifli ve sanat dolu bir meydan. Bu meydanda birbirinden etkileyici heykeller dolu. Meydan ayrıca Floransa’da yer alan en önemli meydanlardan biri.

Meydanda yer alan yılan başlı medusayı elinde tutan perseus heykelini göreceksiniz. Bu heykel I. Cosimo tarafından düşmanları korkutmak amacı ile yaptırılmıştır.

yılan başlı medusayı elinde tutan perseus heykeli - floransanın meydanları

Sabin kadınlarının kaçırılmasını simgeleyen heykelin özelliği ise, bir parça mermerin oyulması ile yapılmış bir heykeldir. Meydanda yer alan diğer heykeller de Grandük I. Cosimo heykelinden, deniz tanrısı Neptün Çeşmesi heykeline kadar birbirinden ihtişamlı ve birbirinden etkileyici heykellerle doludur.

Floransa Piazza Della Signoria Meydanı - Michael Angelo’nun David heykeli

Bu eşsiz heykellerin bulunduğu meydanı gezmek ücretsizdir. Bunun yanında meydanda Michael Angelo’nun David adındaki çalışmasının da bir kopyası yer almaktadır. İtalya için son derece önemli olan bu heykellerin toplandığı meydanı gezmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Meydan oldukça keyifli ve canlıdır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.