Las Vegas’ta Yeme İçme

Las Vegas’ta Yeme İçme

Las Vegas yeme içme konusunda diğer pek çok Amerika eyaletleri gibi pek çok alternatife sahip bir yerdir. Öncelikle Las vegas otelleri ile meşhur olan bir şehirdir. Bu nedenle de her otelde birbirinden özel kafe ve restaurantlar vardır. Gözünüze kestirdiğiniz bir otele herhangi bir öğün giderek lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Otellerde her bütçeye ve zevke hitap eden yemekler bulabilirsiniz. Elbetteki birebir Türk yemeklerini aramak ya da Türl lezzetleri ile kıyaslamak çok yanlış olur. Sonuçta bambaşka bir kültürdesiniz.

las vegasd new york hotel restaurant

Turistlerin genelde burada tercihleri italyanlar oluyor. Yani dünyanın her yerinde olduğu gibi pizza burada en çok tüketilen yemeklerden biri. Fakat sadece italyanlar değil amerikalılar da pizza konusunda en iddialı olan ülkelerden biri. Zaten dünyaca ünlü pek çok pizza markasının da onlara ait olduğunu biliyorsunuzdur. Şahsi fikrim İtalyan pizzası ile kıyaslanamaz ama onların pizzalarının da kendine has lezzeti yok değil.

Pizza haricinde farklı pek çok seçenek de değerlendirebilirsiniz. Şık bir restaurantta et ağrılıklı bir yemek tercih ediyorsanız da size steakhouse’ları önerebilirim. Hemen hemen her otelde olan steakhouse’ler et seven turistlerin tercihi oluyor.

Las Vegas'ta Yeme İçme

Otellerde değilde dışarıda yemek yemeyi tercih edenler için ise tipik amerikan restaurantları ya da bizdeki gibi mc tarzı fast foodçular olabilir. Hard rock kafe de şık ortamı ile yemek yiyebileceğiniz güzel bir restauranttır.

las vegas hard rock kafe

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.