Las Vegas’ta Yapılacak Şeyler

Las Vegas’ta Yapılacak Şeyler

Las Vegas’ta yapılacakları incelediğinizde karşınıza aslında pek de fazla seçenekler gelmez. Çünkü Las vegas adeta bir otel diyarıdır. Las vegas otelleri birbiri ile resmen yarışır.

Eğer insanoğlunun parayı bulunca ne tür harikalar yarattığını görmek istiyorsanız hayatınızda en azından bir kez vegasa gidin derim. Çünkü burada gerçekten para ile insan zekasının birleşmesi sonucu ortaya çıkan muhteşem oteller var.

Otel dedim çünkü Las vegas tam bir otel şehri. Burada öyle diğer Avrupa şehirlerinde olduğu gibi anıtlar, katedraller göremezsiniz. Buranın olayı görsellik ve show ile birbirleri ile yarışan otellerdir.

Las vegas’ın en canlı ve hareketli yeri Las vegas bulvarıdır. (Strip) Burada karşılıklı rengarenk otellerin sıralanışını görürsünüz. Oteller arasında sizin çok hoşunıza gidecek bir yarış vardır. En iyi show ve en iyi casino yarışı. Hepsi de adeta sizi tavlamak için uğraşır dururlar.

Las vegas bulvarı (Strip)

Las vegas diğer Amerika şehirlerine oranla araba kiralayanlara da kolaylık sağlayan bir şehir. Çünkü otellerinde ücretsiz otopark var. Herhangi bir otele ya da kendi otelinize arabanızı park edebilir ve oteller arası geçişlerle bulvardaki tüm otelleri sırası ile gezebilirsiniz ki kesinlikle size tavsiyem budur. Bu güzel şehirde yer alan birbirinden güzel otelleri gezmeden sakın bu şehri terk etmeyin.

Las vegas’ta yapılacak önemli aktivitelerden biri de akşam saatlerinde pek çok otelin yaptığı su ve ateş tarzı gösterileri sakın kaçırmayın. Bunlar ücretsiz gösteriler olup her belli bir zaman diliminde yapılan gösteriler. Son derece etkileyici. Showun başlamasına kısa bir zaman kala giderseniz hiç bir şey göremezsiniz. Çünkü insanlar bu showu izlemek için dakikalar önceden otelin önüne gidip beklerler. Las vegas otelleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmak isterseniz las vegas gezi rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Las vegas’da yapılabilecekleri kısaca özetleyecek olursak;

Treasure’s island otelinin önünde yapılan Sirens of ti showu kaçırmayın. Show 17:30 da başlıyor ve sonrasında 19:00’da, 20:30′ da, 22:00 ve en son da 23:30 da var.

Treasure's island otelinin önündeki show - Sirens of ti show

Bellagio otelin önünde yapılan dancing waters showunu izleyin. Harika bir su showudur. Show akşam 20:00 den sonra her 15 dakikada bir yapılıyor. Gündüz de yapılıyor ancak gece yapılan çok daha güzel.

Bellagio otel - dans show

Mirage otelin önündeki volcano showu sakın kaçırmayın. Ateşlerle yapılan bu show yani volkan show tam bir görsel şölen. Bu eğlenceli show hava karardıktamn sonra başlıyor ve her 15 dakikada bir tekrarlanıyor.

Mirage otel  volkan show

Şık bir alışveriş alanı gezmek istiyorsanız caesar otelin forumu oldukça keyifli bir alışveriş alanıdır. Burayı gezebilirsiniz.

Venetian yani venedik otelde harika bir gondol gezintisi de yapabilirsiniz. Gondol gezintisi gün boyunca yapılabiliyor.

New york New york oteli gezmeyi sakın ola ki atlamayın. Muhteşem bir oel arıyorsanız buraya gidin. New york’un sokaklarında geziyormuş hissine kapılacaksınız. Otelde canlı müzik dinleyebileceğiniz yerler de var.

newyork newyork otel

Bir çok otelde yukarı baktığınızda tavanın gökyüzü şeklinde resmedildiğini fark edeceksiniz. Bu nedenle bu güzel şehirde gece ve gündüzünüz birbirine girecek. Bu yüzden burada saate hiç bakmayın ve sadece eğlenmeye çalışın. Onlar zaten size zamanı unutturmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Luxor otelin tepesinde lazer gece boyunca görülebilen oldukça güçlü bir lazer.

Las vegas Luxor otel

Wellcome to Las vegas yazısının önünde fotoğraf çektirebilirsiniz. Bu Las vegasa gelen turistlerin çok ilgi gösterdikleri bir yer. Siz de buraya gidip bu tabelanın önünde resim çektirmeyi unutmayın.

Las Vegas Welcome Sign 3/30/11

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.