Hollywood Yazısını Görebileceğiniz Yerler

Hollywood Yazısını Görebileceğiniz Yerler

Sevgili seyahat meraklıları Hollywood‘a giden herkesin sorduğu bir soru vardır Hollywood yazısı nerede ve Hollywood yazısının hikayesi nedir? Sanılır ki Hollywood’a adım atar atmaz bu meşhur yazı hemen görünecek. Aslında bu yazıyı görmek hiç de kolay değildir. Los angeles’a gittiğinde Hollywood yazısı hep karşınıza çıkacak diyenlere sakın inanmayın. Çünkü yok öyle birşey.

Meşhur hollywood yazısını en iyi görebileceğiniz ve dolayısıyla en güzel fotoğraflayacağınız bir kaç yer vardır. Bunlar bir kaç alışveriş merkezinin terası ve bazı özel noktalardır. Eğer araba kiralamadıysanız kendi şartlarınızla bu yazıya ulaşmaya çabalamak yerine yazıya turist götüren rehber hizmetlerinden belli bir ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

Hollywood-yazsının-hikayesi

Hollywood yazsının hikayesi

Hollywood yazısının geçmişi 1923 tarihlerine dayanır. O tarihlerde ses getirecek bir reklam kampanyası düşünülüyordu. Daha sonra Hollywood’da yer alan bir tepeye bir tabela yerleştirilmeye karar verildi ve tabelaya Hollywoodland yazıldı. Reklam bir gayrimenkul firmasına aitti. Bu reklamın amacı ise hayallerin çok da uzak olmadığı ve Hollywood’un hayallerin gerçeğe dönüşeceği bir mekan olduğuydu.

Griffith-observatorydan-los-angeles-manzarası.

Ancak bu güzel levha zaman zaman belli şanssızlıklar yaşar. Bir film yıldızı levhanın H harfinin üzerine çıkar ve atlayarak intihar eder. Oyuncunun cesedi ise 2 gün sonra bulunur. Bu olaydan sonra levhaya olumsuz bakışlar başlar ve sürekli serserilerin saldırısına uğrar. Tüm bu yaşananlardan sonra polis önlem almaya karar verir ve levhanın etrafına kamera sistemleri yerleştirerek levhaya 50 metreden fazla yaklaşılmasını yasaklar. Düşen land yazısından sonra levhada sadece Hollywood yazısı kalır ve günümüze kadar gelir.

Hollywood-Yazısını-Görebileceğiniz-Yerler

Hollywood yazısını en iyi görebileceğiniz yer

Biz Hollywood yazısını görmek için Griffith observatory adındaki uzay gözlem evini tercih ettik. Burası yüksek bir alanda konumlanmış olduğu için Los angeles deyim yerindeyse resmen ayaklarınızın altında. Yazı bir dağın eteklerinde olduğu için ona hiç bir şekilde yaklaşamıyorsunuz zaten. Sadece böyle yüksek alanlardan görüyor ve fotoğrafını çekebiliyorsunuz. Yazıyı arkanıza alarak burada güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Griffith-observatory-hollywood-yazısı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.