Eskişehir Odunpazarı Evleri Hakkında Bilgi

Eskişehir’e gezi planlıyorsanız Eskişehir odunpazarı evleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceksinizdir. Çünkü odunpazarı Eskişehir’de yer alan en önemli turistik bölgelerden biri. Odunpazarı, içlerinde Evliya çelebi’nin de büyük bir beğeni ile bahsettiği son derece özel bir yer. Zaten burayı ziyarete gittiğinizde siz de anlayacaksınız adeta zamanda yolculuk yapıyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Yüzyıllar öncesine kadar giden son derece keyifli bir yolculuk.

Eskişehir Odunpazarı Evleri Hakkında Bilgi

Eskişehir’e yolu düşen herkesin kesinlikle görmesini önerebileceğim bir yer Eskişehir odunpazarı. Gezmesi inanılmaz keyifli ve eğlenceli. Küçük ama oldukça sevimli bir yer. Yerler tahmin edeceğiniz gibi arnavut kaldırımından oluşuyor ve sağlı sollu özel tarihi konakları geze geze gidiyorsunuz. Belediye burada yer alan özel binaları orjinalini bozmayacak şekilde restore etmiş. Bu da size sanki binalar hiç zarar görmeden onca yıl bu güne kadar nasıl gelebilmiş sorusunu sorduruyor doğal olarak.

Eskişehir odunpazarı evleri

Sokağı gezerken karşınıza bir çok hediyelik eşya satan dükkanlar, müzeler, kültürel ve yerel ürünler satılan yerler çıkıyor. Ancak elbette sokakta Eskişehir odunpazarı evleri en çok dikkatinizi çekecek yapılar oluyor. Evlerin her biri birbirinden güzel. Bazılarında hala insanlar yaşıyor. Ancak evler genelde restaurant olarak kullanılıyor. İçlerinden birini seçip enfes Eskişehir lezzetlerinin tadına bakabilir ve bu tarihi evlerden birinin içinde buram buram tarih kokusu içinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

eskişehir odun pazarındki evlerin içi

eskişehir odun pazarı evleri

Genelde bu evlerde Eskişehir’in özel lezzetleri sunuluyor. Çibörek mesele kesinlikle tavsiye ederim. Evleri gezdikten ve içinde bir şeyler atıştırdıktan sonra çevrede bir gezintiye çıkın ve bolca fotoğraf çekin. Sokakta hediyelikçiler ve yerel eşyaların satıldığı şirin ve oldukça güzel dükkanlar var. Mesela ben burada yer alan mağazalardan birinden kızıma el yapımı son derece şirin bir oyuncak aldım. Bu güzel sokakta hem gündüz hem de hava karardıktan sonra gezmenizi öneririm.

Eskişehir odunpazarı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.