Brüksel’e Ulaşım

Ülkemizden gidilmesi kolay olan Avrupa şehirlerinden biri Brüksel’dir. Brüksel’e ulaşım zahmetsiz ve kolaydır. Şehir Avrupa’nın en turistik yerlerinden biridir. Şehrin en büyük hava alanı Brüksel hava alanı olarak adlandırılan BRU’duır. Diğer bir hava alanı ise Charleroi havaalanıdır. Bu hava alanından ise daha ucuz uçaklar inip kalkmaktadır.

Brüksel'e Ulaşım

Brüksel’in en büyük ve en çok kullanılan hava alanı Brüksel hava alanı BRU‘ dur. Şehrin 11 km. uzağında yer alan bu hava alanı sık kullanılan ve oldukça yoğun bir hava alanıdır.Hava alanından şehir merkezine ulaşım için ise pek çok alternatifler mevcuttur. Terminalin hemen altında bir tren istasyonu yer almaktadır ve bu tren istasyonundan bineceğiniz tren ile şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Brüksel hava alanı BRU

Brüksel’in diğer bir hava alanı ise Brüksel Charleroi Havalanıdır. Bu hava alanı da şehrin güneyinde yer alır ve merkeze de yaklaşık 46 km. mesafede yer almaktadır. Bu hava alanından genelde ucuz uçuşlar gerçekleşir. Aynı şekilde tüm Brüksel ulaşım rehberinde geçerli olduğu gibi burada da ulaşımınızı tren, otobüs ve taksi ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa’da tren ulaşımının bizdeki gibi olmadığını son derece kolay ve pratik olduğunu biliyorsunuzdur. Brüksel tren ulaşımı da aynı şekilde bu şehirde sık kullanılan bir ulaşım şeklidir. Sadece Brüksel içinde değil, Brüksel’den diğer pek çok Avrupa şehrine buradan tren ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Sadece size önerim eğer böyle bir seyahat planlıyorsanız bu tren biletlerinin de tıpkı uçaklar gibi satın alındıkça fiyatlarının arttığını unutmayın. Bu nedenle tatiliniz netse biletinizi önceden almanızı öneririm. Brüksel tren istasyonları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Brüksel ulaşım rehberi

Brüksel oldukça küçük ve derli toplu bir şehirdir. Bu nedenle Brüksel şehir içi ulaşım konusunda sizi yormaz. Genelde zaten gezip görmek istediğiniz yapılar birbirine yürüme mesafesindedir. Bu nedenle yapıları yürüyerek gezmeyi deneyebilirsiniz. Yürümek istemediğiniz yerlerde ise metro ve tramvay yardımınıza yetişecektir. Daha eğlenceli bir ulaşım isterseniz de size bisiklet kiralamanızı öneririm. Şehirde bisikletle gezmek ayrı bir zevktir. Brüksel şehir içi ulaşım konusunda ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

brüksel şehir içi ulaşım

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.