Brüksel’de Yeme İçme

Pek çok Avrupa kültürünü bünyesinde barındıran bir şehir olması nedeni ile Brüksel’de yeme içme konusunda çok zorlanmazsınız. Aslında şehirde bazı yiyecekler vardır ki, bunlar diğerlerinden çok büyük fark ile öne çıkan yiyeceklerdir. Bunlar patates kızartması, çikolata, çilek, waffle ve midyedir. Brüksel’in en büyük özelliklerinden biri ciddi anlamda bir gurme şehir oluşudur. Burada yemek ihtiyaçtan çok adeta zevk için yapılan bir aktivitedir.

Brüksel'de Yeme İçme

Bu nedenle sizde bu şehrin bu özelliğine kesinlikle ayak uydurmalı ve Brüksel yemek rehberi konusunda altın kural olan şehrin şık bir restaurantında güzel bir yemek yemelisiniz. Brüksel’de çok fazla restaurant vardır ve bu restaurantların da çoğu şehir manzaralıdır. Size Petite rue des ve bouchers sokaklarında yer alan şehir manzaralı restaurantlardan birinde güzel bir akşam yemeği yemenizi öneririm. Restaurantlarda genelde rezervasyonu şart koşmazlar. Ancak genelde kalabalık olacağı için size önerim yer bulamayıp hüsrana uğramamanız adına önceden restauranta gidip yer ayırtmanızdır.

brükselde patates kızartması

Yazımızın başında dediğimiz gibi Brüksel pek çok Avrupa kültürünü bünyesinde barındıran bir şehirdir. Yani italyan restaurantından tutun da, Fransız ve asya mutfağına kadar pek çok mutfak ve restaurant rahatlıkla bulabilirsiniz.

Brüksel’e gittiğinizde kesinlikle denemeniz gereken yiyecekler waffle, patates kızartması, çikolata ve midyedir. Brüksel’de waffle bizdekinden farklıdır. Adı Belçika wafflesidir ve dünyaca da ünlüdür. Pek çok meyve, fındık, fıstık ve pudra şekeri ile yapılır. Şehirde halk genelde içkinin yanında illaki patates kızartması tüketir. Siz normal öğün olarak bile bu patatesleri tüketebilirsiniz. Çünkü oldukça lezzetliler. Hemen her restaurantta bu patates kızartmalarından bulabilirsiniz.brüksel wafflesi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.