Brüksel’de Konaklama

Brüksel’de konaklama önerileri

Avrupa birliğinde çok ciddi bir yeri olduğu için şehre her yıl pek çok siyasetçi gelir. Bu nedenle Brüksel’de konaklama konusunda çok çeşitli alternatifler vardır. Şehirde yer alan otellerin çoğu 4 mevsim sürekli bir doluluğa sahiptir. Çünkü hem siyasi amaçla hem de turistik amaçla bu şehrin ziyaretçi potansiyeli hiç azalmaz. Bu nedenle size önerim eğer tatil planlarınız arasında Brüksel’de konaklamak varsa erken rezervasyon yaptırmanızdır.

Brüksel'de Konaklama

Eğer dilerseniz sitemizde yer alan Brüksel’de konaklama önerilerinde en güvenilir konaklama sitelerinin linkine tıklayarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Brüksel genelde Amerika ve Avrupa vatandaşları tarafından ziyaret edilir. Şehrin en pahalı konaklama dönemleri yaz ve bahar aylarıdır. Ancak fiyattan tasarruf etmek için size kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Brüksel'de konaklama önerileri

Brüksel otel tavsiye

Brüksel’de çok kaliteli ve fiyat olarak bir miktar pahalı oteller çok fazla varken, oldukça ekonomik otellerde yok değildir aslında. Şehrin konaklamak için en uygun bölgesi Grand place meydanının olduğu yerdir. Adeta şehrin kalbinin attığı yerdir burası ve burada konaklamak size tatil boyunca çok büyük avantaj sağlayacaktır. Ancak meydanın popüler ve son derece merkezi oluşu normal olarak otel fiyatlarına yansımaktadır. Gelelim Brüksel otel tavsiyelerine.

Yukarıda bahsettiğim gibi şehirde konaklamak için en popüler ve en merkezi yer neresidir diyorsanız size kesinlikle Grand place meydanını öneririm. Burası güvenilirlik açısından da son derece uygun bir yer. Meydan çevresindeki otellerde konaklarsanız gidilebilecek pek çok noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Brüksel’de nerede kalınır?

Özellikle eğer yurt dışı tatiline çıkacaksam otel rezervasyonumda çok titizlenirim ve çok ciddi bir araştırma yaparım. Bu nedenle burada Brüksel’de nerede kalınır konusu ile ilgili otel önerileri paylaşacağım. Sıraladığım oteller aynı zamanda misafirleri tarafından en çok beğeni toplayan ve puanları da yüksek oteller aynı zamanda.

The dominican otel

Eğer Brüksel’de nerede kalınır otel tavsiyeleri arayışındaysanız 4 yıldızlı bir otel olan dominican oteli tavsiye edebilirim. Otel Brüksel tren istasyonuna ve Brüksel’in merkezi kabul edilen Grand Place’e yürüyerek sadece 5 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Boutique hotel Sanit-gery

3 yıldızlı olan bu otel ise Brüksel’in merkezi sayılan Grand Place meydanına sadece 350 metre mesafede.

Aparthotel adagia brussels centre monnaie

Bu otel de gene üç yıldıza sahip. Ancak bu otelin en büyük avantajı De Brouckere Metro  metro istasyonunun hemen yanında yer alması. Merkeze yani Grand Place’e 450 metre mesafede yer alıyor. Brüksel Merkez Tren İstasyonuna ise 10 dakikalık yürüme mesafesinde

Rocco forte hotel amigo

5 yıldızlı bir otel olan Rocco forte hotel amigo Grand Place’nin hemen köşesinde yer alıyor. Bourse Metro İstasyonu’na 5 dakikalık mesafede yer alırken, gittiğinizde gezmek ve görmek isteyeceğiniz Manneken Pis Heykeli’ne de yalnızca 200 metre uzaklıkta yer alıyor.

Radisson blue royal hotel Brussels

Bu otel de 4 yıldızlı bir otel. Konumu ise Grand Place’ye yürüyerek sadece 5 dakikalık mesafede. Rue Neuve alışveriş bölgesi ve Brüksel Merkez İstasyonu’na da aynı şekilde 5 dakikalık bir mesafede.

İbis hotel brussels off grand’place

Genelde ibis hoteller yurt dışında çok tercih edilir. 3 yıldızlı olan ibis hotel ekonomik bir fiyata sahip olduğu için ekonomik bir tatil planlayanlar için tercih edilebilir. Otel konum olarak Grand’Place’e 15 km. uzaklıkta yer alıyor. Gran Place Meydanı’na ve Manneken Pis Heykeli’ne ise sadece 150 metre mesafede yer alıyor. Bunun yanında Brüksel Uluslararası Havalimanı’na 15 km mesafede yer alıyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.