Brüksel Hava Durumu & Brüksel İçin En İyi Mevsim

Brüksel seyahati yapacakların en çok ilgilendikleri durumlardan biri de Brüksel hava durumu & Brüksel için en iyi mevsim hangisi konusudur. Çünkü Avrupa şehirleri mevsimsel olarak oyun oynamayı ve tatilcileri genelde zorda bırakmaya müsait bir iklime sahip olurlar. Brüksel tipik kuzey Avrupa iklimi özelliklerini taşır. Brüksel’de serin havaya her zaman hazırlıklı olmanızda fayda vardır.

Brüksel Hava Durumu & Brüksel İçin En İyi Mevsim

Genelde serin bir iklimin hakim olduğu Brüksel’de yaz ayları nasıldır diye sorarsanız. Sıcak ama aşırı değil derim. Haziran ve ağustos ayları sıcak geçer. Fakat akşamları serin bir hava ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu şehre yaz ayında gitseniz bile yanınızda ince bir hırka olmasında fayda var.

Brüksel'de yaz ayları nasıldır

Yağış sıkıntınız varsa yani yağmur sevmiyorsanız Brüksel’e ilkbaharda gitmeyin derim. Çünkü Brüksel’in en yağmurlu dönemleri ilkbahar mevsimidir.

brükselin en yağmurlu dönemleri

Şehirde kış ayları ise serin ve aralıklı yağışlarla geçer. Ancak dayanılmayacak derecede bir soğuk yaşanmaz. Ortalama sıcaklık değerleri genelde kış aylarında 2 ile -5 derece civarlarındadır. Yani soğuk havada gezmekten pek hoşlanmıyorsanız kış ayları size pek uygun değil gibi.

brükselde kış ayları

Her mevsim gezilebilecek bir şehir olmasına karşın Brüksel’e gitmek için en uygun mevsim yaz aylarıdır. Yani haziran ve ağustos ayları arasında giderseniz daha az risk almış olursunuz bu şehir için. Burada bütün turistlerin de sizin gibi düşüneceklerini unutmayın. Yani şehir yaz döneminde bir miktar turist kalabalığına ev sahipliği yapıyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.