Brüksel Atomium Binası

Bu yazımızda Brüksel’de gezilecek yerler sıralamasında ilk sırayı çeken atomium binasını anlatmaya çalışacağız. Bina 1958 yılında Brüksel’de düzenlenen bir fuar için ayptırılmıştır. Bina demir kristalin 165 milyar kez büyütülmüş halidir. Onu tursitik kılan en büyük özelliği ise farklı mimarisiidr.

Brüksel Atomium Bİnası

Bu güzrel binada 2004 yılında yenilenme çalışmaları başlatılmış ve çalışma 2006 yılında bitirilmiştir. Brüksel atomium binası bu yenilenme esnasında ziyarete kapalı halde tutulmuştur ve 2006 yılında tekrar ziyarete açılmıştır.

brükselde gezilecek yerler

Eğer Brüksel’i tepeden şöyle güzel bir şekilde seyretmek istiyorsanız size atomium binasının üstündeki restauranta çıkmanızı öneririm. Binanın üst katında muhteşem bir manzaraya sahip bir restaurant yer almakta ve bu restauranta asansör ile rahatlıkla çıkabilirsiniz. Binanın içinde sürekli bir organizsayon da gerçekleşir durumdadır. Bunların içinde çocuklar için olanları oldukça ilgi görür. Bu nedenle bina sık sık öğrenci grupları tarafıundan da ziyaret edilir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.