Brugge Gezi Rehberi

Brugge’de ne yapılır?

Bu şehre gitmeden önce, buraya giden arkadaşlarımdan ve nette Brugge gezi rehberi yazılarından edindiğim bilgilerde şehrin hep mis gibi çikolata koktuğunu okumuştum. Bu yüzden özellikle bu şehri 10 yaşındaki kızım çok merak ediyordu. Tüm sokakların çikolata koktuğu bir şehir nasıl olabilirdi ki?

Brugge Gezi Rehberi

Brugge gerçekten son derece küçük ama inanılmaz şirin bir şehir. Buraya gidecekseniz çok uzun zaman ayırmanıza gerek yok bence. Şehir çok romantik ve kesinlikle çok fotojenik. Ben burada inanılmaz güzel fotoğraflar çektim. Görsel anlamda Amsterdam’ı andırıyor ama biraz daha derli toplu ve daha küçük. Şehir görsel anlamda etkileyici, yeşili çok fazla ve çok düzenli. Adeta tablo gibi.

Brugge gezi yorumlarım

Bana biraz Venedik ve Amsterdam karışımı bir şehir gibi geldi. Brugge’de ne yapılır derseniz çılgınlar gibi kendinizi çikolataya ve waffle yemeye vermeden önce kanal turu yapabilirsiniz. Kanal turu çok keyifli görsel anlamda çok etkileyici. Ama eğer soğuk bir havada oraya giderseniz bana göre kanal turu işkenceye dönüşebilir. Çünkü sert bir iklimi var.

Bu şehirde öyle çok fazla tarihi yapı yok. Buraya çılgınca tarihi yapı gezmeye gitmiyor insanlar. Daha çok kanalları görmeye, kanal etrafında bot gezisi yapmaya, dar sokaklarında gezinti yapmaya, küçük kaffelerinde oturup kahve içmeye ve elbette waffle ile çikolataya doymaya geliyorlar. Şehir size aslında sadece görsellik sunuyor. Onun haricinde bana göre çok fazla şey vaad eden bir yer değil. Elbette gezilecek tarihi yerler de var.

Brugge'de ne yapılır

Şehir 2000 yılında Unesco tarafından dünya tarih mirası listesine girmiş. Çok fazla turistik ve inanılmaz kalabalık bir şehir. Şehri en iyi tepeden görebileceğiniz yer ise Belfry adındaki çan kulesi.

Brugge gezilecek yerler haritası

Şehri gezmek için çok fazla zamanınız varsa gezilmesi önerilen yapıları Brugge gezilecek yerler haritasında işaretleyip gezebilirsiniz.

Brugge gezilecekler listesi

Brugge gezi yorumlarım

Bu şehri gezmek bizim çok fazla zamanımızı almadı. Şehir görsel anlamda muhteşem diyebilirim. Kanal etrafı yemyeşil ve adeta tablo gibi. Baktığınızda etkilenmemek bence çok da mümkün değil. Ama görsellik haricinde başka bir şey yok. Bu nedenle buraya sadece görsel anlamda tatmin olmak için gidin.

Brugge gezilecek yerler haritası

İklimi bulunduğu konum nedeni ile tahmin edeceğiniz üzere serin ve sert. Biz yazın gitmemize rağmen hava çok da sıcak değildi. Kışın çok soğuk olduğunu biliyorum. Ama yazın da serin ve yağmur sık alan bir iklime sahip.

Şehrin gezilecek o popüler kanala yakın kısmına doğru yaklaştığınızda gerçekten sokaklarda harika bir waffle kokusu hakim olmaya başlıyor. Biz de dayanamayıp elbette en meşhur yerinden waffle yemeyi ihmal etmedim. Waffle normalde hiç sevmem ama ben bile kokuya dayanamadım ve ben de yedim. Ancak ülkemizde yapılan wafflelerden hiç de farkı yok. Bazı şeylerde olduğu gibi burada da waffle konusu bence fazla abartılmış.

bruggede yeme içme

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.