Sakız Adasında Yer Alan Plajlar

Sakız Adasında Yer Alan Plajlar

Sakız adası tam bir ortaçağdan kalma özel bir yerdir. Adada yapılacak ve gezilecek pek çok mekan olduğu gibi elbetteki plajlarını da değerlendirmeden olmaz. Sakız adasında birbirinden güzel ve keyifli plajlar yer almaktadır. Sakız adasının en popüler plajlarını sizler için burada sıralayacağız.

Sakız adası karfas plajı

Karfas plajı sakız adasının güneydoğu kısmında yer alıyor. Plaj şehir merkezine 5,5 km. uzaklıkta. Sakız adasının en turistik plajı karfas plajıdır. Plajda su sporları, plaj voleybolu yoğun olarak yapılır. Bunun yanında bolca restaurant ve kafede plaj etrafında sıralanmış konumdadır. Son derece turistik ve popüler bir plaj olmasından ötürü burada bir sürü otel vardır. Bu nedenle etrafta yunanlılardan çok turist görürsünüz. Buranın diğer bir önemli özelliği de en büyük kum plaja sahip olmasıdır. Şezlong ve şemsiye sıkıntısı yaşamayacağınız bir yerdir. Ayrıca suyu da oldukça sığ olduğundan çocuklu tatilciler için de son derece uygun bir yerdir. Karfas plajına ulaşım ise merkezden kalkan otobüslerle çok rahat sağlanabilir.

sakız adası karfas plajı

Sakız adası agia fotia plajı

Sakız adasının diğer bir popüler plajlarından biri de agia fotia plajıdır. Agia fotia plajı çakıldan oluşan bir sahil şeridine sahiptir. Ancak denizi kumdur ve oldukça da berrraktır. Plaj sakız adası merkezinin 11 km. güneydoğusunda yer alıyor. Gene bu plaj da şezlong ve şemsiye konusunda size sıkıntı yaratmayacak plajlardan biridir. Bu arada plaj etrafında bir çok restaurant, kafe ve güzel yunan yemekleri yiyebileceğiniz tavernalar yer almakta. Plaj adını aynı bölgede yer alan agia fotini kilisesinden alıyor. Sakız adasında gençlerin en çok tercih ettikleri plaj burası. Agia fotia plajına ulaşım ise gene merkezden kalkan otobüslerle gerçekleştirilebilir.

Sakız adası agia fotia plajı

Sakız adası mavra volia plajı

Sakız adasının diğer bir en popüler plajı ise mavra volia plajıdır. Adanın güneyinde yer alan mavra volia plajı merkeze 30 km. mesafededir. Plajın en dikkat çeken yanı ise siyah çakıl taşları ile kaplı olmasıdır. Siyah çakıl taşlarının nedeni ise volkanik patlamalardır. Plaj tam bir doğa harikasıdır. Etrafında yer alan kayalıklar ve siyah çakıl taşları ile. Mavra volia plajının yer aldığı bölgenin adı ise Emporia bölgesidir. Bu bölgede bolca restaurant ve otel yer almaktadır.

Sakız adası mavra volia plajı

Sakız adası komi plajı

Sakız adasında yer alan en hareketli plaj komi plajıdır. Plajda bir çok bar, restaurant ve kafe yer almaktadır. Bu nedenle plajda sürekli bir hareket mevcuttur. Dolayısıyla da komi plajı en çok gençler tarafından sevilir. Ayrıca plajın etrafında bir sürü hediyelik eşya satan dükkanda yer almakta. Bunun yanında yaz aylarında plajda bazı festivaller ve etkinlikler de oluyor. Şanslıysanız birine denk gelebilir ve son derece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Komi plajı karfa plajından sonra adadaki diğer kum plaja sahip plajdır. Komi plajına ulaşım ise adadan plaja sürekli kalkan otobüslerle gerçekleştirilir.

Sakız adası komi plajı

Sakız adası nagos plajı

Sakız adasının kuzeyinde yer alan nagos plajı son derece hareketli ve eğlenceli bir plaj olması nedeni ile en çok rağbet gören plajlardan biridir. Plajın hemen kenarında bir sürü birbirinden güzel balık tavernaları yer almaktadır. Plaj merkeze 30 km. uzaklıktadır. Konaklama açısından da nagos bölgesi çok çeşitli alternatifler sunar. Nagos plajına ulaşım ise merkezden kalkan otobüslerle sağlanır.

Sakız adası nagos plajı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.