Barcelona Tibidabo Dağı

Barcelona Tibidabo Dağı Hakkında Detaylı Bilgi

Tibidabo dağı Barcelona’da yer alan ve yüksekliği 512 metre olan yüksek bir dağdır. Dağ bulunduğu konum itibari ile etkileyici bir deniz ve şehir manzarasına sahiptir.

Tibidabo dağının hikayesi ise oldukça ilginçtir. Efsaneye göre İsa’ya şeytanın tüm kutsallığı karşısında bütün dünyayı teklif ettiği alan ve dağdır burası.

Barcelona Tibidabo Dağının etrafında yer alan yapılar

Tibidabo dağının olduğu bölgede en çok dikkat çeken ise burada yer alan lunaparktır. Aynı zamanda gene bu bölgede yer alan İsa’nın kutsal kalbi ismindeki heykel de son derce ilgi görmektedir.

Bu arada lunaparkın orada göreceğiniz oyuncakların 20. yüzyıldan kalma olduğunu unutmayın. 20. Yüzyıldan kalma olan bu oyuncaklar orjinalliklerinden hiç bir şey kaybetmemişlerdir. Dağı görmeye çıkarsanız burada yer alan tüm mekanlardan muhteşem deniz ve şehir manzarasının tadını bolca çıkarmayı ve birbirinden güzel fotoğraflar çekmeyi unutmayın.

Barcelona Tibidabo Dağının orada yer alan lunapark

Tibidabo dağına ulaşım

Tibidabo dağına ulaşım doğal olarak çok basit değil. Tibidabo dağına metro ile ulaşabilirsiniz. Metronun 7 nolu hattını kullanarak tibidabo istasyonunda inmeniz yeterlidir. İstasyonda indikten sonra finiküler tren ile tepeye kadar ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Tepeye yürüyerek de çıkabilirsiniz. Yürüyüş mesafesi zor ve sıkıcı gibi gelmesin size. Çünkü yürüyüş mesafesi boyunca yol üzerinde kafeler vardır  bu kafelerde oturup dinlenebilir ve bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Tibidabo Dağının yanındaki lunapark dönmedolap

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.