Barcelona Poble Espanyol Müzesi

Barcelona Poble Espanyol Müzesi Hakkında Detaylı Bilgi İspanyol Köyü Müzesi

Poble espanyol müzesi bir tür açık hava müzesidir. Müzenin teması ise küçük bir İspanyol köyüdür. Müze Joseph puigi cadafalch tarafından tasarlanmıştır. Yapılış amacı İspanya’nın farklı yerlerinin ve mimari ile kültür yapılarının sergilenmesidir. Bunun için en ideal biçimde bir İspanyol köyü tasarlanır ve projeye geçirilir. Müze 13 ayda inşa edilir. Yapılırken 6 aylık bir proje olarak düşünülen bu müze gördüğü yoğun ilgi nedeniyle kalıcı olmasına karar verilmiştir.

barcelona köyü müzesi

Müze yapıldığı andan itibaren beklenilenden çok daha fazla ilgi görmektedir. Mimarisi ile İspanya’nın bir çok farklı yerleşim birimlerini gözler önüne seren ve İspanya’ya ait kültürü de yansıtan müze yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Barcelona Poble Espanyol Müzesi - barcelona köyü müzesi

Müzeye gittiğinizde müzenin etrafında bolca kafe ve restaurant göreceksiniz. Müzeyi gezdikten sonra bu güzel kafe ve restaurantlarda oturup hoşça vakit de geçirebilirsiniz.

Barcelona Poble Espanyol Müzesi (ispanyol köyü müzesinde) yer alan kafeler

Barcelona Poble Espanyol Müzesinin İçi

Müze 42.000 metre karelik bir alan içine konumlanmıştır. Müze içerisinde bir çok cadde ve meydan yer almaktadır. 117 tane de bina yer almaktadır. Bunun yanında müze içerisinde picasso gibi çok ünlü sanatçıların eserleri de sergilenmektedir.

Barcelona Poble Espanyol Müzesinin içi ve hikayesi - barcelona köyü müzesi

Bunun yanında buranın diğer bir özelliği de içeride gezerken cam ya da deri işi ile uğraşan ustaları çalışmalarını yaparken yakından canlı canlı izleyebiliyorsunuz.

barcelonada gezilecek müzeler - Barcelona Poble Espanyol Müzesi

Bu arada köyün içerisinde bolca restaurant ve kafe yer almaktadır. Size tavsiyem bu keyifli ve sıcak mekanda oturup yemek yemeniz ya da bir şeyler içmeniz. Çünkü ortam gerçekten çok ama çok keyif verici. Bu arada Montjuic tepesinden Barcelona manzarasını da izlemeyi unutmayın.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Poble Espanyol Müzesi - barcelona köyü müzesi

Barcelona Poble Espanyol Müzesine Giriş Ücretli mi?

Pek çok müze gibi buraya da giriş belli bir ücret karşılığı yapılmaktadır. Sesli rehber hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Elbette belli bir ücret karşılığı. Ancak sesli rehberde Türkçe anlatım mevcut değil.

Barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Poble Espanyol Müzesi

Barcelona Poble Espanyol Müzesine Ulaşım

Poble espanyol müzesi maalesef şehir merkezine ters ve uzak bir yerde bulunuyor. Buraya en kolay üstü açık turistik otobüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.