Barcelona Madrid Arası Trenle Ulaşım

Barcelona Madrid arası tren ulaşımı hakkında bilgi

Tatil için Barcelona’yı tercih edenler genelde bu güzel şehre gitmişken İspanya’nın diğer bir muhteşem şehri olan Madrid’i de görmek isterler. İşte bu noktada ulaşım seçenekleri devreye girer. Genelde Barcelona halkı ve Madrid’i görmek isteyen turistler Barcelona’da yer alan trenleri kullanarak ulaşımlarını gerçekleştirmeyi tercih ederler.

Barcelona Madrid arasında ulaşımı sağlayan 3 adet farklı tip tren vardır. Barcelona Madrid arası 621 km. dir. Barcelona Madrid arası uaşımı sağlayan trenler:

barcelona madrid arası tren çeşitleri

Barcelona AVE treni

Eğer gündüz seyahat etmek istiyorsanız bu treni tercih edeceksiniz. Çünkü AVE treni gündüzleri seyahat eden ve her gün sefer düzenleyen bir trendir. Ave treni ile Barcelona Madrid arası 3 saat sürmektedir.

barcelona madrid arası trenlerin içi - barcelona ave treninin içi

Barcelona combinado treni

Barcelona’dan Madrid’e giden diğer bir yolcu treni de combinado trenidir. Ancak combinado treni ave trenine oranla daha fazla yerde durmaktadır. Bu nedenle Barcelona madrid arası Combinado treni ile 6 saat sürmektedir.

barcelona madrid arası tren ulaşımı - Barcelona combinado treninin içi

Barcelona costa brava treni

Costa brava treninin farklı olarak gece seferleri de vardır. Ancak costa brava treni ile Barcelona Madrid arası 9 saat sürmektedir. Saat 22:00 de kalkan tek bir seferi vardır.

Barcelona costa brava treni

Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir husus trene binmeden önce biletinizi check in yaptırmanız gereklidir. Ayrıca trenin kalkmasına iki dakika kala check in gişeleri de kapatılmaktadır. Ayrıca tren biletinizi www.renfe.es adresinden de alabilirsiniz.

Bu arada eğer ulaşımınız için AVE trenini tercih ediyorsanız size bu trenin içerisinde yer alan bir kaç özellikten söz edelim. AVE treninin içinde restaurant, kafe, engelli tuvaleti yer almaktadır. 1. sınıf yolcular için ise ücretsiz yiyecek içecek, tv, müzik yayını, gazete ve dergi sunulmaktadır.

Costa bravo trenlerinin içinde ise ücretsiz kafe ve dergi hizmeti verilmektedir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

2 Responses

  1. bunyami dedi ki:

    madrid barselona tren fiyatlari

  2. Erdinç dedi ki:

    Ben en ucuz 77€ ya buldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.