Amsterdam Anne Frank House Müzesi

Amsterdam’da yer alan ve sizi derinden etkileyecek olan bir diğer müze de Amsterdam Anne Frank House Müzesidir. Bu müzenin adını illaki duymuşsunuzdur ve elbette içinizi acıtacak hikayesini de. Müze 2. Dünya savaşında Anne ve ailesinin 2 yıl boyunca saklandığı ev aslında. Bu ev daha sonra bir müzeye çevrilmiş. Bu evde adeta savaşta hayatta kalabilmek için hapis hayatı yaşayan anne ve ailesinin yaşamı gözler önüne seriliyor. Bu evde her gün atlamadan günlüğünü tutan Anne’nin günlüğü ise kitapa çevrimiştir.

Amsterdam Anne Frank House Müzesi

Amsterdam’ın belki de en etkileyici müzesi olan Amsterdam Anne frankın evi müzesi savaşın ne denli korkunç bir şey olduğunu tekrar gözler önüne seriyor ve küçük bir kızın bu savaşta yaşadığı acıyı da her anı ile size yaşatıyor. 1929 doğumlu olan Anne Frank 1942 ile 1944 yılları arasında bu evde saklanmıştır. Bu küçük kızın bu evde yaşadıklarının filmi de çekilmiştir. Müze tüm orjinalliği korunarak günümüze kadar getirilmiş ve tüm gerçekçiliği ile ziyaretçilerini adeta büyülemektedir. Müze 2 kat ve bir çatıdan oluşmaktadır.

Anne frankın evi

Eğer Amsterdam’a yolunuz düşerse bu müzeyi görmenizi öneririm. Müzede fotoğraf çekmenize kesinlikle izin vermiyorlar. Anne frank’ın evine ulaşım için otobüs ya da trenleri tercih edebilirsiniz.

Anne frankın evi müzesi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.