Almanya Landsberg am Lech Gezi Rehberi

Almanya landsberg am lech’de nereler gezilebilir?

Almanya romantik yol tatilimiz esnasında uğradığımız ve çok beğendiğimiz bir kasabaydı burası. Bu nedenle Almanya landsberg am lech gezi rehberi konusu adı altında bu güzel kasabayı anlatmaya çalışacağım. Öncelikle burası gezilmesi çok keyifli ve çok güzel. Biz buraya günü birlik gittik ve hatta gitsek mi değer mi diye de çok düşünmüştük. Ancak gelmişken görelim dedik ve romantik yol tatilimiz dönüşünde şöyle bir uğrayıp gezdik. Önce şunu söyleyeyim burayı gezmek için 2 saat kesinlikle yeterli.

Almanya Landsberg am Lech Gezi Rehberi

Kasaba adını lesh ırmağından alıyor. En büyük özelliği ise burada yer alan insan eliyle yapılmış olan yapay şelale. Benim bu kasabayı en çok merak etmemin nedenlerinden biri aslında, sürekli kasvetli ve yağmurlu bir havaya sahip olan Almanya’nın en güneşli yeriymiş burası. Bu nedenle ‘acaba Almanya ve güneş ikilisi nasıl oluyor’ bunu görmem lazım dedim. İşin şakası bir yana ben, kasabayı çok beğendim ve gittiğimizde de gerçekten harika bir hava vardı. Ama bizim tatil tarihimiz haziran sonuydu. Fakat hiç haziran sonu falan demeyin, bildiğiniz montla gezdim bir çok şehrinde.

almanya romantik yol tatili ( almanya yapay şelale)

Almanya landsberg am lech'de nereler gezilebilir

Gelelim landsberg am lech’de nereler gezilebilir konusuna. Öncelikle, biz buraya girer girmez şu meşhur yapay şelaleyi görmek istedik. Şelale çok güzel görünüyor ve etrafı yeşilliklerle çevrili. Şelalenin yer aldığı lesh ırmağı ise etrafında gezilmesi oldukça huzur verici ve çok güzel.

Irmağın etrafında şöyle bir turladıktan ve etrafı güzelce keşfettikten sonra, ırmak kenarında yer alan sıra sıra birbirinden güzel kaffeler dikkatimizi çekti. Elbette en güzel konumdakine oturdum ve ırmak görüntüsü eşliğinde kahvemi içtim. Kısa bir molanın ardından gezimize devam ettik ve bu güzel kasabayı iyice keşfetmeye çalıştık.

Almanya romantik yol landsberg am lech

Evet Almanya romantik yol landsberg am lech denilince akla hemen güzel ve değişik mimariye sahip evler ve yapay şelale geliyor. Şelaleyi görmüştük sıra o güzel evleri görmekteydi. Buradaki evler Strazburg’daki gibi alsace tarzından daha farklıydı. Ama çok güzeldi. Bu evler kasabanın meydanında yer alıyor. Kocaman ve oldukça geniş bir meydanı var. Meydanın etrafı kaffe ve mağazalarla ve en güzeli bu değişik mimariye sahip evlerle çevrelenmiş.

Almanya romantik yol Landsberg am Lech

Meydanın adı Hauptplatz diye geçiyor. Burada yer alan belediye binası ve Meryem ana çeşmesi ise burada en çok ilgi gören yapılar arasında. Biz, bu küçük ama sevimli kasabayı çok sevdik, baştan aşağı gezdik, kaffelerinde oturduk, yedik içtik, marketlerini gezdik, alışveriş yaptık ve en önemlisi bir sürü resim çektik. Eğer sizin de yolunuz bu taraflara düşerse bu kasabayı rotanıza ekleyin derim.

Almanya romantik yol landsberg am lech

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.