Zürih’te Konaklama Önerileri

Zürih’te nerede kalınır?

Zürih şehri benim bir gün içerisinde gezmeyi başardığım bir yer olduğu için, biz bu şehirde bir gün konakladık sadece. Ama bu bir gün içerisinde Zürih’te konaklama önerileri hakkında pek çok bilgiye sahip olabildim. Zaten, eğer sadece Zürih şehrini gezmek için gidiyorsanız ve etrafındaki yerleri gezmeyecekseniz bence bu şehir için bir gün kesinlikle yeter.

Zürih'te Konaklama Önerileri

Biz, bu şehirde araba kiraladığımız için toplu taşıma kullanmadık. Arabamızı merkezdeki bir otoparka koyup şehri gezmiştik. Ancak şunu söyleyebilirim eğer siz araba ile gezmeyecekseniz bu şehri toplu taşımasının son derece rahat ve kullanışlı olduğunu bilmenizde fayda var. Zürih genelde güvenli bir şehir olarak tanımlansa da, ben gene de güvenlik açısından hiç bir risk oluşturmayacak bölgeleri değerlendirmeyi tercih ettim.

Yani burada bir yerden bir yere toplu taşınma ile giderken herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Şehirde metro, tramvay, ve otobüsler son derece gelişmiş durumda. Zürih’te nerede kalınır denildiğinde karşınıza genelde seçenek olarak en çok  Zürih Altstadt bölgesi çıkacaktır. Bu bölge konaklama olarak kesinlikle çok ideal bir bölge. Burayı değerlendirebilirsiniz.

Biz konaklama olarak APART-HOTEL operated by HILTON otelini tercih ettik ve memnun da kaldık. Geniş ve ferah odaları vardı. Biz herhangi bir memnuniyetsizlik yaşamadık. Güvenli, temiz ve son derece konforlu bir oteldi. Gelelim diğer Zürih için otel önerilerine.

zürih

Hotel Bristol Zürich

Eğer merkezde kalmak isterim kafam rahat olsun derseniz size 3 yıldızlı olan bu oteli önerebilirim. Bizim de kalmayı düşündüğümüz ama seyahat ettiğimiz tarihlerde yer olmadığı için kalamadığımız bu otel oldukça iyi puanlar almış ve yorumları da son derece iyi. Konumu ise son derece başarılı.

Zürih için otel önerileri zürihte nerede kalınır

Hotel St. Gotthard

Eğer konforlu bir otel arıyorsanız size kesinlikle bu oteli öneriyorum. 4 yıldızlı olan bu otel son derece modern görünümlü ve kesinlikle çok konforlu. Otel, benim de çok beğendiğim Bahnhofstrasse caddesi üzerinde yer alıyor. Anlayacağınız otel konum olarak Zürih’in adeta kalbinde yer alıyor. Gündüz şehri gezip gezip odanıza gelip biraz dinlenip, akşam için hazırlanıp güzel alışveriş caddesini gezip buradaki restaurantlarda güzel bir akşam geçirebilir, keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. .

Diğer Zürih otellerini de buradan inceleyebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.