Yurt Dışında Master Yapmak İçin 4 Neden

Küresel bazda iş imkanlarının sınırlarının gün geçtikçe azalması, rekabet koşullarının daha çetin olmasını beraberinde getiriyor. Bu rekabette bir adım ileride olmak isteyenler ise yüksek lisans eğitimi için rotasını yurt dışına çeviriyor. Öncelikle yurtdışında yüksek lisans yapmanın çok büyük avantajlar sağlayacağından emin olabilirsiniz.

yurtdisinda-universite

  • Farklı Eğitim Sistemleriyle Tanışmak

Ülkemizde uygulanan eğitim sisteminin dünyanın her yerinde geçerli olmadığını biliyorsunuz. Pek çok ülkede köklü ve başarısı kanıtlanmış eğitim sistemleri uygulanıyor ve dolayısıyla öğrenmenin yeni yollarını keşfetmeniz mümkün hale geliyor. Bildiğiniz gibi yüksek lisans eğitimi lisanstan daha yorucu ve daha zorlu bir eğitimdir. Öğrenmenizi kolaylaştıracak bir eğitim sistemi uygulayan üniversiteleri tercih etmeniz bu süreci çok daha kolay ve keyifli bir şekilde atlatmanızı sağlar.

  • İyi Derecede Yabancı Dil Bilgisi

Türkiye’de yabancı dil bilginizi geliştirmek için pek çok farklı aktiviteden ya da çalışmadan faydalanabilirsiniz. Ancak hiçbirinin yurtdışında yaşamak kadar dil bilginizi geliştiremeyeceğini siz de biliyorsunuz. İş hayatına rakiplerinizden bir adım önde başlamak için iyi derecede yabancı dil bilgisine sahip olmanız gerektiği de aşikar. Bu nedenle yurt dışında master eğitimi aldığınızda kısa bir süre içerisinde yabancı dil bilginizi de geliştirmiş oluyorsunuz.

  • Özgeçmişiniz Global Dünyaya Açılıyor

İş dünyasında fark edilmek elbette iyi bir kariyer için son derece önemli! Global şirketler özgeçmiş taraması yaparken yurtdışında eğitim almış olan kişilere daha fazla yoğunlaşıyor. Dolayısıyla global bazda  yeni iş kapılarının aralanması da mümkün hale geliyor. Sadece eğitim amacıyla değil kariyer amacıyla da yurtdışın tercih edecekseniz yüksek lisans eğitimini kesinlikle farklı bir ülkede almalısınız.

  • Mali Kaynaklardan Faydalanabilme

Yüksek lisans için rotanızı yurt dışına çevirdiğinizde pek çok fondan ve burstan faydalanma imkanı da yakalarsınız. Bu sayede eğitim için ayırmanız gereken bütçe çok daha düşük olabilir. Sadece bütçe açısından baktığımızda dahi yurt dışı daha cazip bir seçeneğe dönüşüyor.

Detaylı Bilgiye Nasıl Ulaşırım?

Konuya dair daha detaylı bilgi almak için ICES Turkey internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Online olarak aradığınız her türlü bilgiye ulaşmakla birlikte hangi ülkeyi seçmenin sizin için daha avantajlı olduğunu da belirleyebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.