Viyana’da Konaklama

Viyana’da Konaklama Önerileri

Viyana konaklama açısından turistleri çok da üzmeyen ve fazlaca seçeneğe sahip şehirlerden biridir. Şehir çok büyük değil ve ulaşım da son derece kolay bu nedenle Viyana’da ucuz otel arıyorsanız merkezden biraz daha uzak otelleri değerlendirebilirsiniz. Ancak otelin yakınında bir otobüs ya da metro durağının olup olmadığına dikkat edin.

Viyana’da hangi bölgede konaklamalı?

Ancak genelde şehir o kadar düzenli ki otellerin bulunduğu noktalara ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir toplu taşıma aracına rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz viyana şehir merkezinde konaklayabilir tüm noktalara yürüyerek ulaşabilirsiniz. İsterseniz de şehir merkezinden biraz daha uzak noktalarda konaklayarak toplu taşıma ile basit bir yolculuk sonrası gitmek istediğiniz noktaya ulaşımınızı sağlayacak şekilde konaklayabilirsiniz.

Viyana genel olarak çevresindeki pek çok şehre oranla biraz daha pahalı. Elbette bu otellere de yansımış, Viyana otelleri diğer komşu şehirlere nazaran biraz daha pahalı ama çok daha kaliteli.

Viyana'da ucuz ote

Viyana şehir merkezindeki oteller

Eğer otelinizin tamamen şehir merkezinde olmasını istiyorsanız size İnnere stadt bölgesini öneririm. Bu bölge tam şehir merkezidir. Bu bölgedeki otelleri buradan inceleyebilirsiniz.

Viyana şehir merkezine çok uzak olmayan ucuz oteller

Şehrin merkezine çok uzak olmasın ama fazla da pahalı olmasın diyorsanız size 15. bölge olan Fünfhaus bölgesini önerebilirim. Burası merkeze oldukça yakındır. Bulunduğunuz otelin metronun bir durağına yakın olduğundan emin olun yeter eğer toplu taşıma kullanacaksanız. Bu bölgedeki otellere de buradan bakabilirsiniz.

Star Inn Hotel Wien Schönbrunn, by Comfort

Star Inn Hotel Wien Schönbrunn, by Comfort

Viyana tatilimizde kaldığımız ve çok da memnun kaldığımız bir oteldi. Odaları oldukça geniş ve çok temizdi. Güvenli ve güzel bir bölgede otel. Toplu taşıma kullanacaksanız otel metro istasyonunun tam karşısında ve ortalama 10 dakika içinde merkezde oluyorsunuz. Oteli buradan inceleyebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.