Viyana’da Gezilecek Yerler – Viyana’da Gezilecek Saraylar

Viyana’da Gezilecek YerlerViyana’da Gezilecek Saraylar

Viyana’da gezilecek yerler arasında saraylar ilk sıraları çeker. Viyana’da gezilecek saraylar ise;

Viyana hofburg sarayı

Viyana’da yer alan en önemli saray Viyana hofburg sarayıdır. Sarayın diğer adı Viyana kraliyet sarayıdır. Sarayda bir dönem kraliçe elizabeth yani Sisi yaşamıştır. Sisi’nin o dönem boyunca sarayda kullandığı tüm eşyalar hiç dokunulmadan günümüze kadar saklanmıştır ve sarayda bu eşyalar sergilenmektedir. Viyana hofburg sarayı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana hofburg sarayı

Viyana schönbrunn imparatorluk sarayı

Viayana’da yer alan ve gerçekten gezmesi tam bir gününüzü alabilecek devasal büyüklükte bir saraydır. Sarayın tam 1441 tane odası vardır ve bahçesi sarayın kendisi kadar ihtişamlı ve büyüktür. Viyana schönbrunn imparatorluk sarayı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana schönbrunn imparatorluk sarayının gece fotografı

Viyana İnnere stadt sarayı

Bu saray aslında daha çok hitlerin balkonundan konuşma yaptığı saray olarak anılıyor. Saray Avusturya tarihinin en zengin ve en güçlü ailelerine evsahipliği yapmıştır. Hitler 2. dünya savaşı zamanında bu sarayın balkonundan halka bir konuşma yapmıştır. Viyana İnnere stadt sarayı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Viyana İnnere stadt sarayı

Viyana Belvedere sarayı

Viyana’da yer alan ve kesinlikle görülmesi gereken diğer saray da belvedere sarayıdır. Saray prince Eugen’in evi olarak tasarlanmıştır. Sarayın içinde ayrıca belvedere müzesi de yer almaktadır. Viyana’da yer alan Türk büyükelçiliği bu sarayın bulunduğu bölgeye oldukça yakındır. Viyana Belvedere sarayı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana Belvedere sarayı

Viyana İnnere stadt merkezi

Burası Viyana’da gezilecek yerlerin bir çoğunun bulunduğu bir noktadır. Oldukça güzel bir meydandır. Hem burada yer alan tarihi mekanları gezebilir hem de faytonların ayrı bir keyif kattığı bu güzel meydanda bir kafede oturup hoş zamanlar geçirebilirsiniz. Viyana İnnere stadt merkezi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Viyana İnnere stadt merkezi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.