Viyana’da Alışveriş

Viyana’da Alışveriş

Viyana Avrupa şehirleri arasında pahalı denilebilecek yerlerden biridir. Bu nedenle bu şehirde alışveriş yapmak pek de ucuza gelmeyecektir. Viyana’da yer alan alışveriş merkezleri ve dükkanlar perşembe ile cuma günleri hariç saat 19:00’a kadar açık ancak perşembe ve cuma günleri ise 22:00’ye kadar açıktırlar.Pazarları ise şehirde belli başlı hediyelik eşya satan dükkanlar hariç tüm dükkanlar kapalıdır.

Viyana'da Alışveriş

Viyana’da araç trafiğine kapalı olan ve vitrinlere bakarak keyifli bir yürüyüş yapabileceğiniz Graben, Kohlmarkt ile karntnerstrasse’yi önerebilirim. Viyana’da yer alan alışveriş caddelerinden bir diğeri de Mariahilf caddesidir. Burası Viyana’nın en uzun alışveriş caddesidir. Cadde boyunca bir sürü dükkan yer almaktadır. Viyana’da yer alan en popüler alışveriş caddesi burasıdır.

Mariahilf caddesi

Viyana’dan hediyelik ne alınabilir?

Bir çok yerde olduğu gibi Viyana’da da hediyelik anlamında fazlaca seçenek vardır. Bunların başında elbetteki klasik olarak magnetler gelir. Magnetler oldukça çeşitli ve farklıdır. Ancak benim size tavsiyem bir de ülkenize dönerken kendiniz ya da sevdikleriniz için kutular içinde satılan Viyana’nın en meşhur tatlısı olan sacherden almanız olur. Hava alanında tatlının bütün bir halini bir kutu içinde satılır vaziyette rahatlıkla bulabilirsiniz.

Burası bir sanat şehri olduğu için hediyelikler de genelde sanat üzerine oluyor. Bu arada turistler en çok mozart şeklindeki çikolatalara ilgi duyuyor. Siz de bu eğlenceli çikolatalardan sevdiklerinize tatlı bir Viyana hediyesi alabilirsiniz.

mozart şeklindeki çikolatalar

Bu arada eğer kahve merakınız da varsa Viyanalılar değişik kahve çekirdeklerini birbirleri ile harmanlayıp farklı tatlar oluşturmakta çok ustalar. Bu özel karışım kahvelerden alabilirsiniz.

Viyana’da değerli hediyelik olarak porselen ve cam ürünleri gösteriliyor. Size özellikle swarowskinin biblolarını tavsiye ederim. Bu biblolar son derece kaliteli ve güzel hediyeliklerdir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.