Viyana İnnere stadt merkezi

Viyana İnnere stadt merkezi

Burası oldukça güzel ve keyifli bir meydandır. Adından da anlaşılacağı üzere buraya Viyana’nın merkezi de denir. Meydan aslında Viyana’da kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Çünkü son derece keyifli bir alandır burası. Her tarafta birbirinden önemli tarihi binalar vardır. Viyana’da gezilecek yerlerin çoğu da zaten bu civarda toplanmıştır.

En keyiflisi de meydanda bizdeki adaları andıran bir ortamın oluşudur. Çünkü her yerde faytonlar görürsünüz. Süslü faytonlar, asil siyah renk faytonlar hepsi de son derece güzeldir. Meydan faytonlarla dolu olmasına rağmen etrafta kötü bir koku da yoktur.

Viyana İnnere stadt merkezi

Buraya gelmişken kesinlikle güzel kafelerinden birinde oturup bu güzel meydanın tadını çıkarabilirsiniz. Burada 1365 yılında açılan Avrupa’nın en eski üniversitesi olan Viyana üniversitesini gezebilirsiniz. Burası trafiğin yoğun aktığı bir yerdir bu nedenle özellikle bu kısımda ulaşım için metroyu tercih edin derim. Meydanda ayrıca güzel de bir gotik kilise vardır. Schottentor at votivkirche. Kilise biraz notre dame katedralini anımsatıyor.

Burada ayrıca dünyanın en büyük kumarhanesi olan Schottentor de palais ephrussi’de yer almaktadır. Aslında burada dış cephesi birbirinden güzel oldukça eski ve tarihi binalar göreceksiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.