Selfie Çekmenin Püf Noktaları

Güzel fotoğraf çekilme teknikleri

Son günlerde özellikle selfie çok trend. Bu nedenle selfie çekmenin püf noktalarını inceleme kararı aldık. Bazen sosyal medyada efsane selfieler görürüz. Aynı pozu biz de verelim dediğimiz de ise ortaya çok daha farklı alışılmışın dışında, pek de efsane sayılmayacak resimler çıkabilir. Bunun nedeni aslında güzel olmamakta değil, işin tekniğinde gizli. Eğer siz de bu önerilere kulak asarsanız sizin de son derece güzel pozlarınız olabilir.

Selfie çekmenin püf noktaları

Selfie çekerken hangi saatler tercih edilmeli?

Aslında sadece selfiede değil güzel fotoğraf çekilme tekniklerinde de en ideal saatlerin sabah saatleri ve akşam saatleri olduğu söyleniyor. Çünkü öğlen saatleri yüzünüzdeki tüm kusurların ve varsa çizgilerin en belirgin göründükleri saatler ve bu da doğal olarak fotoğrafa yansıyor.

Selfie için filtreler

Selfienizi çektiniz, onu asla öylece sosyal medyaya atmayın. Resme biraz gizem ve biraz renk katın. Bu sizin kendinizle oynadığınız anlamına gelmez. Sadece resmin ışığı ile oynamış oluyorsunuz. Bu nedenle gözünüze en güzel görünen filtreyi uygulamaktan asla çekinmeyin.

değişik selfie pozları

Selfie için yukarıdan mı aşağıdan mı çekmeli

Bu sorunun cevabı kesinlikle ama kesinlikle yukarıdan. Her ne olursa olsun asla aşağıdan resim çekilmeyin. Telefonu her zaman kendinizden bir 15 cm. kadar yukarıda tutun. Özellikle oturarak verdiğiniz pozlarda telefon sizinle aynı hizada kesinlikle olmasın.

Selfie çekilirken nereye bakmalı?

Bazen öyle güzel selfieler görüyorum ki adeta efsane, ama bir bakıyorum kişi bambaşka bir yere bakıyor. Nereye bakıyor resim çekilirken kameradaki kendi görüntüsüne bakıyor. Siz, siz olun aman bu hataya düşmeyin. Selfie çekilirken her zaman o küçük merceğe bakın.

Güzel fotoğraf çekilme teknikleri

Selfie çekerken beyaz ışıktan uzak durun

Beyaz ışık özellikle selfie çekerken tam bir kabusdur. Eğer 8 yaşlarında değilseniz beyaz ışık olan bir yerde kesinlikle selfie çektirmeyin.

Selfie çekerken kolun görünmesi

Bazen selfiede çok güzel görünürüz ama bir bakarız ki resimde kolunuzun bir kısmı komple görünüyor. Kabustur işte bu durum. Kolunuzun mümkün olduğunca görünmemesini sağlayın.

Fotoğraf çekilirken göz makyajınız muhakkak olsun

Ne kadar güzel, ne kadar masum bir havanız olursa olsun selfie, makyajı çok sever. Özellikle yüzünüze canlılık ve güzellik katmak için makyajınız olmasına özen gösterin. Özellikle göz makyajı, selfie için çok uygundur.

Selfie çekerken gülümseme nasıl olmalı?

Bazı selfielerde özeliklikle de toplu selfielerde biz çok eğleniyoruz, gülmekten kırılıyoruz mesajı vermek için kocaman gülümsenir ve bu kesinlikle çok kötü çıkmanıza neden olur. Bu nedenle selfie çekerken az, ama samimi bir gülümseme belirleyin.

Aynada bol bol prova yapın

Herkesin aslında fotoğraflarda iyi çıktığı hali farklıdır. Bu nedenle ayna karşısında en güzel pozunuzu önceden belirleyin ve o pozu hep belleyin.

Değişik selfie pozları

Dediğim gibi herkesin iyi çıktığı görüntü farklıdır. Biri sağdan çok iyi çıkarken, diğeri soldan çok iyi çıkar. Bu nedenle hangi profilden daha iyi çıktığınızı ayna karşısında bir keşfedin. Değişik selfie pozları vermekten asla çekinmeyin. Vesikalık resim çekilir gibi dümdüz kameraya bakmayın. Yüzünüz hafif sağa ya da sola dönük olsun. Aynı zamanda değişik ve çılgın pozlarınız da arada olsun. Özellikle son günlerde kameraya bakıp resim çekilirken chesee demek yerine money demek çok trend. Bu, yüzünüzün daha güzel çıkmasını sağlıyor.

Selfielerde zayıf görünmek için

Eğer sadece yüzünüzü çekecekseniz mümkün olduğunca telefonu uzak tutun kendinizden. Genelde yapılan en büyük hata budur. Telefonu ağzımızın içine sokarız ve sonrada ben neden burada bu kadar koca surat çıkmışım deriz. Bu hataya düşmemek için mümkün olduğunca telefon sizden uzak olmalı. Bunun için selfie çubuğu da kullanabilirsiniz. Ama, aman dikkat çubuğun hiç bir tarafı resimde gözükmesin, gözükürse de kesin.

Diğer bir detay ise eğer boydan resim çekilecekseniz uzunlamasına ve alttan çekmeyi sağlayın. Bu açı sizi çok daha zayıf ve uzun gösterecektir.

Arka plan selfie çekiminde çok önemli

Arka plana aman dikkat. Arkanızda saf saf kameranıza bakan bir tipin olduğu fotoğrafları yok edin. Kalabalık dolu bir arka plan çok amatörce bir görüntü yaratır.

özçekim çekme puf noktaları

Fotoğraflarda nasıl gülümsemek gerekir

Yukarıda söylediğim gibi kocaman gülümsemek yerine az ama samimi gülümseyin ve gülümserken daha güzel görünebilmek için dilinizi dişlerinizin arkasına dayayın, ya da üst damağınıza yapıştırın.

Fotoğraf çekimi esnasında zamanlayıcı kullanın

Zamanlayıcı özellikle selfie çekimi esnasında büyük kolaylık sağlar. Böylece eliniz kolunuz daha rahat eder ve siz de daha kolay poz verirsiniz.

Fotoğraflarda gıdılı görünmemek için

Eğer gıdı probleminiz varsa ve fotoğraflarda görünmesini istemiyorsanız, doğal olacak bir şekilde çenenizi hafif öne doğru uzatın ve o şekilde fotoğraf çekilin. Bu sizin gıdılı çıkmanızı engelleyecektir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.