Sakız Adası Agia Markella Manastırı

Sakız Adası Agia Markella Manastırı Hakkında Bilgi

Agia markella manastırı sakız adasında yer alan ve hırıstiyan alemi için son derece kutsal sayılan dini bir yerdir. Sakız adasına yaklaşık 45 km. uzaklıkta olan bu manastıra sakız adasından ve çevre adalardan sürekli olarak ziyaretçi gelmektedir. Tapınağın bulunduğu yer son derece güzel çınar ağaçları ile çevrili ve kumdan incecik çakıl taşlarıyla kaplı buz gibi denizi ile ünlenmiş bir koydur aslında burası.

Tapınağın hemen ilerisinde yürüme mesafesi kadar bir mesafede kayaların üzerinden kutsal olduğu söylenilen bir su fışkırır. Genelde hıristiyanlar bu suyu değerlendirmek için birbirleri ile yarışırlar. Kilisenin hemen bahçesinde yer alan misafirhane ise önceleri buraya dini görevlerini yerine getirmek için gelen hırıstiyan hacıların konaklamaları için yapılmış bir yerdir. Burada Azize markella adını sıklıkla duyarsınız. Çünkü azize markellanın mucizeleri konuşulur ve anlatılır.

Agia markella manastırının diğer bir özelliği ise adakları olan hırıstiyanlar adaklarının kabulü için şehir merkezinden buraya 50 km. lik yolu yürüyerek gelirler. Siz de eğer yeterli vaktiniz varsa hırıstiyanlar için son derece önemli sayılan ve kutsal kabul edilen bu mekanı ve beldeyi ziyaret edebilirsiniz.

Sakız Adası Agia Markella Manastırı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.