Paris Grand Palais Sarayı

Paris Grand Palais Sarayı Hakkında Bilgi Paris’te gezilecek saraylar sıralamasında yer alan Paris grand palais dünya fuarının gerçekleştirilmesi için inşa edilmiş bir yapıdır. Sarayı görmeye giderseniz en çok dikkatinizi çekecek olan sarayın muhteşem çatısıdır. Çünkü Paris grand palais sarayının çatısı tamamen camdan yapılmıştır.

Paris-Grand-Palais-Sarayı.jpg

Paris Grand Palais Sarayının Hikayesi 1900 yılında Paris’te oldukça önemli bir fuar gerçekleşecektir. Bu fuar için bir çok bina yapılır. Fuarın gerçekleştirilmesi için de güzel ama dikkat çekici bir bina yapılmaya karar verilir ve bunun için üç tane mimarla anlaşılır. Ancak bu üç mimar arasında binada en çok fikir sahibi olan Fransız mimar Charles Girault’dur. Binanın yapımında demir ve cam kullanılmıştır. Hatta günümüzde yer alan yapılar içinde en büyük demir ve camı bünyesinde barındıran tek yapıdır. Ancak 1993 yılında talihsiz bir kaza yaşanmış ve binanın tavanından büyük bir parça yere düşmüştür. Bu yaşanan tehlikeden sonra bina 10 yıldan uzun bir süre  kapalı tutulmuştur. Bu süre zarfında bina hem onarılmış hem de yenilenmiştir ve 2007 yılında tekrar açılmıştır.

Paris Grand Palais Sarayının Hikayesi

Paris Grand Palais Sarayının İçinde Sergilenen Eserler Saray sergi salonu ve önemli organizasyonların gerçekleştirildiği bir yer olarak kullanılmaktadır. Burada modern sanat eserleri sergisini ve tarihi sanat eserleri sergisini gezmeniz mümkün. Paris Grand Palais Sarayına Ulaşım Sarayı gezmeye gitmek için metro ya da otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Paris Grand Palais Sarayının Ziyaret Saatleri Sarayda bazı zamanlar önemli sergi ve organizasyonlar düzenlendiği için bu sarayı gezmeye gitmeden önce böyle bir organizasyon olup olmadığından emin olmanızda fayda vardır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.