Paris Disneyland’da Konaklama

Disneyland içindeki oteller

Disneyland tatilimizi geçirmek için uzun bir zaman dilimi seçtiğimiz için bir kaç otel deneme şansımız oldu ve bu nedenle kaldığım otelleri burada yorumlamaya çalışacağım. Paris disneyland’da konaklama konusu eğer disneyland tatili düşünüyorsanız büyük önem taşıyor bilginiz olsun. Yanlış bir bölgede konaklarsanız ya da sizi mutsuz edecek bir otelde konaklarsanız tüm tatiliniz bir ızdıraba dönüşebilir.

Paris Disneyland'da Konaklama

Burada oteller disneyland içindeki oteller ve çevredeki oteller olarak iki gruba ayrılıyor. Disneyland’ın içindeki otel derken disneyland’a yürüme mesafesindeki otellerden bahsediyorum. Biz disneyland tatilimizde disney otellerini tercih ettik. Artılarını ve eksilerini burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Disneyland içindeki oteller

Explorers Hotels at Disneyland Paris

Biz disneyalnd tatilimizde bir kaç farklı otelde kaldık. Bu otellerden biri de Explorers Hotels at Disneyland Paris‘di. Disneyland Paris’de konaklama önerilerim içinde bu otelde kesinlikle önereceğim oteller arasında geliyor. Bu otelde bir disney oteli. Biz en çok odalarını beğendik. Çünkü odalar son derece geniş, ferah ve konsepti çok güzeldi. Bizim odamız ranzalı odaydı. Bir çift kişilik yatak ve bir ranza vardı. Gidenler bilirler ama gitmeyenler için belirteyim. Disney otellerinin her birinin kendine ait bir teması var. Yani her otel bir disney çizgifilminin konseptinde dekore ediliyor. Explorers Hotels at Disneyland’ın konsepti korsanlardı. Bu nedenle odalar ağırlıklı deniz mavisi renklerinde. Biz bu oteli çok sevdik, adeta tatil köyünü anımsatıyordu otel.

disneyland-paris-otelleri-Explorers-Hotels-at-Disneyland-Paris

Otele girdiğiniz anda sizi otelin o güzel konsepti karşılıyor. Aynı zamanda büyük ve gösterişli bir otel. Diğer bir güzel yanlarını sayacak olursam. Otelde güzel bir kapalı havuz var ve havuzda bir tane kaydırak var. Çok geniş bir havuz değil ama kimse olmadığı için yeterli. Kızım bu havuzda inanılmaz eğlendi. Aynı şekilde büyük de bir çocuk oyun alanı var. Topların, kaydırakların falan olduğu. Gene burada da çok eğlendi. Bu arada bunların hepsi ücretsiz. Biz son gün disneylanda gitmemiştik ve son günümüzü otelde geçirmeye karar verdik. Diğer otellerde bu saçma olur ama bu otelde kızım o son gün çok eğlendi. Havuzda yüzdü, top havuzunda eğlendi.

Explorers-Hotels-at-Disneyland-Paris.

Otelin içinde yeme içme anlamında da ihtiyaçlarınızı karşılayacak yerler var. Özellikle çocuk oyun salonunun hemen orada bir pizzacı var kesinlikle deneyin. Kızımız çocuk oyun salonunda oynarken biz burada oturduk.

disneyland-paris-otelleri.

Explorers Hotels at Disneyland Paris ranzalı odası

Gelelim otelin disneylanda olan mesafesine. Araç ile ortalama 10 dakikada disneylanda ulaşabilirsiniz. Ancak çok yürünebilecek bir mesafe değil. Otelden disneylanda servisler kalkıyor. Otelin aynı zamanda ücretsiz otoparkı da mevcut. Otel tam bir çocuk oteli diyebiliriz.

disneyland parisde konaklama - Explorers Hotels at Disneyland Paris

Vienna House Dream Castle at Disneyland

Bu otel de uzaktan adeta bir kaleyi anımsatıyor. Zaten adından da anlayacağınız üzere konsepti Potsdam Kalesi ve silahşorlar üzerine. Otel odaları da dahil olmak üzere kesinlikle çok temiz. Özellikle çocuğumla gittiğim bir seyahatte temizlik daha da bir önem kazanıyor benim için. Bu nedenle bu otelin son derece temiz olması beni çok memnun etti. Sabahları verilen kahvaltı da yeterli denilebilecek derecedeydi. Otelin en güzel yanı ise eğer disneyland tatili için konaklıyorsanız konumu diyebilirim. Konumu son derece iyi bir noktada.

disneylanda yakın disney otelleri - Vienna House Dream Castle at Disneyland

Otelde parka çok sık ve sürekli ücretsiz servis kalkıyor. İstediğiniz zaman servislerle parka kolayca geçebilirsiniz. Gene aynı şekilde parktan da geç saatlere kadar otele servis kalkıyor. Ancak size önerim park tamamen kapandığında herkes aynı anda parktan çıkıyor ve o servis araçlarının önünde normalden daha fazla bir yoğunluk oluyor bilginiz olsun. Otel yeşillikler içinde huzur veren bir doğaya sahip. Odalar ise oldukça şık ve ferah. Gene bu otelde de kapalı bir havuz var. Biz bu otelde kaldığımız süre boyunca hep parka gittiğimiz için havuza girmeye vaktimiz olmadı. Ancak güzel bir havuzu olduğunu söyleyebilirim. Otel parka araç ile ortalama 10 dakikalık bir mesafede, Paris’e 35 dakikalık bir mesafede val d’europe RER İstasyonu ve alışveriş merkezine ise 4,5 km uzaklıkta.

Disneyland Paris'de konaklama önerileri

Vienna House Magic Circus at Disneyland Paris

Vienna House Magic Circus at Disneyland ise gene disneyland ağırlıklı bir tatil düşünenlere önerebileceğim diğer bir otel. Bu otelde gene aynı şekilde konum olarak parka son derece yakın bir yerde. Parka araç ile sadece 10 dakikada kolayca ulaşabiliyorsunuz. Val d’Europe RER istasyonu ve alışveriş merkezine ise 4 km mesafede yer alıyor. Bu otelde gene bir disney oteli olduğu için Paris’e bir miktar mesafesi var. Ortalama 30, 35 dakikada Paris’e ulaşabiliyorsunuz. Parka sık aralıklarla servisler var. Bu servislerle rahatlıkla ulaşımınızı sağlıyorsunuz. Ancak tüm otellerde olan servis sırası bekleme sorunu biraz burada da  var. Bazı saatlerde servis sırası biraz fazla olabiliyor. Ancak servisler çok sık ring yaptıkları için o sıra hızlıca bitiyor. Turist yoğunluğu da genelde Avrupalı olduğu için o sırada itiş kakış ve öne geçmeye çalışan densizler olmuyor. Vienna House Magic Circus at Disneyland ile Vienna House Dream Castle at Disneyland oteli partner oteller.

paris disneylandda konaklama - Vienna House Magic Circus at Disneyland Paris

Vienna House Magic Circus at Disneyland Paris

Diğer tüm disney otelleri gibi bu otelin de kendine has güzel bir teması var. Bu otelin teması ise sirk. Otel geneli ve odaları sirk teması ile dekore edilmiş durumda. Otelde yeterli denilebilecek kahvaltı da veriliyor. Ancak elbette yeterli derken bir Türk kahvaltısı ile asla kıyaslamayın bile. Avrupa standartlarını düşünün. Otelin diğer bir dezavantajı ise kahvaltıda bir miktar sıra bekliyor olmanız. Doğal olarak bir disney oteli olmasından kaynaklı otel her zaman yoğun oluyor ve sabahları restaurant önünde uzayan sıralar oluyor. Fakat otel bunu insanlar en az şekilde beklesinler diye iyi organize ediyor. Çok rahatsız edici bir durum değil ama bilginiz olsun. Otel diğer bir çok disney oteli gibi tam bir çocuk dostu. Otel içinde kapalı bir havuz da var. Otel yeşillikler içinde tam bir doğa oteli. Odalar ise genelde göl ya da yeşillik manzaralı.

paris disneyland otel fiyatları

disneyland parisde konaklama - Vienna House Magic Circus at Disneyland Paris otel

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

2 Responses

 1. Sevdam dedi ki:

  Merhaba acaba disneyland paris ‘in içindeki otelden birinden booking üzerinden rezervasyon yapsak. Parka giriş ücretsiz midir. Yoksa parka giriş için ayrıca bilet alınması gerekirmi.?

  • Ozgul Sunar dedi ki:

   Merhaba;

   Eğer anlaşmalı disney otellerinden alırsanız park giriş biletleri de ücrete dahil oluyor. Ancak bazı disney otelleri bilet hariç fiyat verebiliyor. Bu nedenle rezervasyonunuzu yaptırırken park bileti dahil mi, değil mi ona dikkat edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.