Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Vatandaşlık veren ülkeler

Son zamanlarda tüm dünyada çifte vatandaşlık trendi çok popüler oldu. Sadece ülkemizde değil bir çok ülkede bu durum şu sıralar çok yaygın. Bu nedenle parayla vatandaşlık veren ülkeleri araştırdık ve bu ülkelerin bazılarının oldukça kolay bir şekilde vatandaşlık verip hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştırdığını öğrendik. Peki bunlar hangi ülkeler ve hangi ülkenin vatandaşlığını almak daha cazip?

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Maltadan parayla vatandaşlık almak

Tam bir öğrenci cenneti diyebilirim malta için. Özellikle dil öğrenmek için bizim ülkemizde dahil olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinden maltaya akın akın gençler gelir okumaya. Vatandaşlık veren ülkeler arasında en küçüklerinden biri Malta. Malta vatandaşlık alma konusunda en mantıklı yerlerin başını çekiyor. Çünkü hem Schengen anlaşması var, böylece Avrupa ülkelerine vizesiz giriş imkanı kazanıyorsunuz, hem de Amerika ile anlaşması var ve Amerika’ya da vizesiz kolayca gidebiliyorsunuz. Maltadan vatandaşlık almak için 650. 000 Euro ödemeniz gerekiyor.

vatandaşlık veren ülkeler

Dominik cumhuriyetinden parayla vatandaşlık

Ülkemize uzak olan ve bir ada ülkesi olan dominik cumhuriyetinden de vatandaşlık alabilmeniz için 100.000 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Fakat evliyseniz ve çocuğunuz varsa 200.000 dolar ödemeniz gerekiyor.

parayla vatandaşlık veren ülkeler sıralaması

Karadağ’dan parayla vatandaşlık

Genelde Karadağ’dan vatandaşlık alan insanlar yaşlandıklarında buraya yerleşmeyi hayal ettikleri için bu yola başvuruyorlar. Çünkü Karadağ son derece şirin ve huzur veren bir yer. Karadağ’dan vatandaşlık aldığınızda Avrupa ülkelerine vizesiz girebiliyor ve 6 ay kadar kalabiliyorsunuz. Karadağ vatandaşı olmak için ise 500.000 euro ödemeniz gerekiyor.

Karadağ'dan parayla vatandaşlık

Makedonya’dan parayla vatandaşlık

Gene aynı şekilde parayla vatandaşlık veren ülkeler sıralamasında ilk sıralarda yer alan diğer ülke Makedonya oluyor. Makedonya’dan vatandaşlık aldığınızda Avrupa ülkelerinde serbest dolaşma hakkı kazanıyorsunuz. Makedonya, eğer ülkesinde 400.000 euro değerinde bir yatırım yaparsanız ve en az 10 işçi çalıştırırsanız vatandaşlık sunuyor. Özellikle ülkemizde iş adamları tarafından en çok tercih edilen yatırım ülkeleri arasında geliyor Makedonya. Çünkü asgari ücret oldukça düşük ve türkçe bilen insan sayısı da çok fazla.

Makedonya'dan parayla vatandaşlık

Bulgaristan’dan parayla vatandaşlık

Avrupa birliğine dahil olan Bulgaristan’dan vatandaşlık almak ise iki şekilde oluyor. Önce Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmek zorunda olanlarla başlayalım. Eğer Bulgaristan’dan göç etmek zorunda bırakıldaysanız başvurduğunuz taktirde ücretsiz olarak vatandaşlık alabiliyorsunuz. Diğer şartlarda ise ülkede 1 milyon dolarlık kadar bir yatırım yapmanız gerekiyor. Vatandaşlık alan kişinin çocukları da otomatikman vatandaş oluyor. Eşi ise özel bir pasaporta sahip oluyor.

Bulgaristan'dan parayla vatandaşlık

Almanya’dan parayla vatandaşlık

Ülkemizden en fazla göç alan ülke hiç şüphesiz Almanya. Almanya’da ise durumlar şu şekilde gelişiyor. Öncelikle Almanya’da 250 bin euroluk bir yatırım yapmanız gerekiyor. Bu sayede önce Almanya’da oturma hakkı kazanıyorsunuz. Sonra bazı belli prosedürlere tabi tutuluyorsunuz ve vatandaşlık alabiliyorsunuz. Almanya, parasını vereyim hemen vatandaşlığımı alayım denilebilecek kolay ülkeler arasında değil kesinlikle.

Almanya'dan parayla vatandaşlık

Uruguay’dan parayla vatandaşlık

Bir güney Amerika ülkesi olan Uruguay’dan vatandaşlık almak oldukça basit ve zahmetsiz. Son günlerde dünya üzerinde de vatandaşlık alınan en popüler ülkeler arasında, çünkü vatandaşlık verirken insanı yormuyor. Eğer 1.200 dolarlık bir maaşınız varsa önce oturma izni ve ardından vatandaşlık alabiliyorsunuz. Bunun yanında bulaşıcı bir hastalığınızın da olmaması gerekiyor.

Uruguay'dan parayla vatandaşlık

Amerika’dan parayla vatandaşlık

Dünyanın şüphesiz en çok göç alan ülkesi ABD. Peki Amerika’dan parayla vatandaşlık alma ile ilgili prosedürleri biliyor musunuz? ABD, eğer 1 milyon dolar sermayeli bir şirket açarsanız size vatandaşlık veriyor. Ancak Amerika’nın her eyaletinde durum değişiyor. Bazı yerlerinde daha düşük meblağlara yatırım yapmanız vatandaşlık almanız için yeterli oluyor. Burada işleyiş ise şöyle gelişiyor. Yatırımınızı yaptıktan sonrasında size süresiz oturma izni veriyor ve bir takım başvurular sonrasında da vatandaşlık veriyor.

Amerika'dan parayla vatandaşlık

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.