New York Brooklyn Köprüsü

Muhteşem bir köprü gerçekten kesinlikle görmenizi öneririm. Köprü brooklyn ile manhattan’ı birbirine bağlayan köprüdür. New york brooklyn köprüsü iki katlı. Üst tarafında sadece yayalar ve bisikletliler var alt katında ise araçlar var. Köprü oldukça uzun ve gezmesi inanılmaz keyifli. En önemlisi de köprünün eşsiz manzarası. Bu manzara eşliğinde efsane fotoğraflar çekebilirsiniz.

New york brooklyn köprüsü

Pek çok moda çekimine ve pek çok filmin özel sahnesine ev sahipliği yapmıştır brooklyn köprüsü. Bu güzel köprünün yapımında yer alan baba oğulun başına gelenler nedeni ile köprünün yapımcılarına uğursuzluk getirdiğine inanılıyor. Köprüyü ilk inşa ettiren ve tasarlayan John A. roebling adeta hayatını adadığı bu köprünün yerini tespit çalışmaları esnasında bir kaza geçirir ve ayağı ezilir. Ezilen ayağı enfeksiyon kapar ve maalsef John iki hafta içinde hayatını kaybeder. Çalışmalara ise oğlu devam eder. Ancak oğlu da köprü kulelerinin inşa edileceği su altı odalarında vurgun yer ve yatalak olur. Ancak yılmaz ve eşinin de yardımı ile bu güzel köprünün çalışmalarını yatağından devam ettirir ve köprü 24 mayıs 1883’te büyük bir sevinçle açılır.

New york brooklyn köprüsü hakkında bilgi

Köprü muhteşem bir mimariye sahip ve kesinlikle görülmesi gerektiğine inanıyorum. Hatta sadece görmek yetmez üzerinde yürümek ve bol fotoğraflar çektirmek gerekir. Eğer yorulmazzanız köprünün sonuna kadar gittiğinizde sizi brooklyn karşılıyor. Brooklyn ise aslında New york’ta yer alan bambaşka bir yer. Gitmişken kesinlikle gezin derim. Burada yer alan tipik Brooklyn evlerinin önünde fotoğraf çektirmeyi sakın unutmayın. Bu evler pek çok Amerikan dizilerinde yer alan evler. Gördüğünüzde hemen hatırlayacaksınız.

brooklyn evleri - brooklyn köprüsü

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.