Milano’nun İklimi

Milano’nun İklimi Nasıldır

Milano’ya nemli bir iklim hakimdir. Milano’nun en soğuk ve yağışlı geçen ayları ocak ayıdır. Milano’da kışlar genelde soğuk ve yağmurlu geçer. Milano’da kar yağışı ise çok sık yaşanmaz. Kar kısa süreli ve az yağar. Ocak ayı içerisinde Milano’da hava ortalama -2 derece ile 5 derece arasında gelip gider.

milanonun iklimi - milanoda kış mevsimi nasılıdr - milanoda kar yağışı

Milano’nun en sıcak ayları ise temmuz ve ağustostur. Temmuz ve ağustos ayları içerisinde hava durumu ortalama 25 ile 30 derece arasındadır.

milanonun iklimi - milanoda yaz ayları nasıldır

Milano’da en çok yağışlı geçen aylar ise ekim ve kasım aylarıdır. Burada hakim olan nemli iklim nedeni ile yazlar oldukça sıcak ve bunaltıcı geçerken, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer.

milanonun iklimi - milanonun en yağmurlu geçen ayları

Şehir merkezinde rüzgarlı bir hava pek yoktur. Ancak bazı durumlarda ve bu daha çok ilkbahar döneminde olur, alplerden gelen fırtınalı hava şehir merkezinde de yoğun olarak hissedilir. Havanın çok soğuk olduğu zamanlarda ise şehirde yoğun bir sis hakim olur.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.