Milano Castello Sforzesco Kalesi – Milan kalesi

Milano Castello Sforzesco Kalesi – Milan kalesi hakkında bilgi

Tarih boyunca pek çok savaşa tanıklık etmiş olan bu buram buram tarih kokan etkileyici kaleyi gezin derin. Kaleye giriş ücretsiz, fakat kale içerisinde pek çok müze var ve bu müzelere giriş ise ücretli.

Milano Castello Sforzesco Kalesinde yer alan müzeler - Milan kalesi

Castello sforzesco dört kenarlı ve son derece heybetli bir tuğla blokundan oluşmuştur. Kale 15. Yüzyılda yapılmıştır. Yapımı ise Francesco Sforza’ya aittir. Kale 19. Yüzyılda bir restorasyon geçirmiştir. Dört adet kenarı olan ve 240 m. uzunluğu olan yapının aynı zamanda oldukça da geniş bir avlusu yer almaktadır.

Milano Castello Sforzesco Kalesinin gece görüntüsü

Castello Sforzesco Kalesi içerisinde yer alan müzeler

Kaleyi gezdikten sonra eğer vaktiniz varsa burada yer alan müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Kalede yer alan eski sanatlar müzesinde birbirinden güzel ve önemli eserler sergilenmektedir. Bunlardan en ilgi çekeni Michelangelo’ya ait bir eser olan Pieta Rondaninidir.

Milano Castello Sforzesco Kalesinin hikayesi - Milan kalesi

Bunun yanında 14. yüzyıla ait olan Barnabo Visconti’nin mezarı da bu müzede yer almaktadır. Müzede sergilenen eserler sadece bunlardan ibaret değil. Birbirinden güzel ve son derece önemli heykelleri de bu müzede görebilirsiniz. Aynı zamanda antik çağ sanatları müzesi, resim galerisi, müzik aletleri müzesi gibi sanatsal bölümleri de kale bünyesinde barındırır.

Milano Castello Sforzesco Kalesinin içi - Milano Castello Sforzesco Kalesinin avlusu

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.