Madrid’in İklimi

Madrid’in iklimi nasıldır?

Şehirde ciddi bir karasal iklim hakimdir. Madrid’in yazları son derece sıcak ve kurak geçerken kışları ise soğuk geçer.

Madrid’de bahar ayları

Madrid’de bahar ayları oldukça keyif verici ve güzeldir. Hava ısısı yeterli derecededir. Bunaltmaz ve üşütmez. Ancak bahar ayları diğer aylara oranla nispeten daha fazla yağışlı geçebilir. Madrid’de özellikle bahar aylarında akşamları ısı bir anda düşebilir. Bunun nedeni sahip olduğu yüksek irtifa ve kuru iklimidir.

madridin iklimi - madridde bahar ayları

Madrid’de kış ayları nasıl geçer?

Madrid’de kış ayları genelde soğuk geçer. Bu soğukluk bazen yağışlarla perçinlenir. Madrid’de kar yağışı çok sık olmaz. Aralıklı ve düzensiz şekilde kar yağışları görülebilir. Yağan kar sadece bir kaç sürer ve sonrasında etkisini yitirir. Madrid’de kış akşamları oldukça zor geçer. Çünkü kış aylarında özellikle akşam saatlerinde ayaz çok sık yaşanır.

madridin iklimi - madridde kış ayları

Madrid’de yazlar nasıl geçer?

Madrid güneş ışığını çok fazla gören şehirlerden biridir. Bu nedenle de yaz ayları Madrid’de oldukça sıcak ve kurak geçer.

madridin iklimi - madridde yaz ayları

Madrid’de gidilebilecek en güzel mevsim

Madrid’e gidilebilecek en güzel aylar aslında bahar aylarıdır. Kışları çok soğuk, yazları ise çok sıcak geçen Madrid’e gidilebilecek en iyi zaman bahar mevsimidir. Madrid’de ilkbahar ve sonbahar ayları genelde ılıman geçer. Ancak Madrid’in en çok yağışlı geççen ayları da bahar aylarıdır.

madridin iklimi - madride gidilebilecek en güzel mevsim

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.