Madrid’de Ulaşım

Madrid’e Ulaşım

Ülkemizden THY ve diğer birkaç hava yolu şirketinin Madrid’e uçuşları gerçekleşmektedir. Bazı yabancı hava yolu firmalarını da tercih edebilirsiniz.

madrid metro

Madrid uçakla kaç saat

Madrid uçakla ortalama 4 saat 15 dakika sürmektedir.

Madrid’de yer alan uluslararası hava alanının adı Barajas uluslararası havaalanıdır.  Madrid Barajas havaalanının şehir merkezine uzaklığı 13 km. dir. Havaalanından puerta del sol!a gitmek için ise 8 numaralı pembe terminali kullanarak daha sonra Tribunalden güney tarafa giden 10 numaralı terminali ve son oalrak da 1 numarayı kullanmanız gerekmektedir.

madridde ulaşım - madrid metrosu

Madrid şehir içinde ulaşım

Madrid ulaşım konusunda sizi pek de zorlamayacak şehirler arasına yer alır. Oldukça yaygın bir toplu taşıma sistemi vardır. Özellikle şehirde metro oldukça hızlı ve sık seferler halindedir. Metronun çalışmadığı saatler ise 02:00 ile 06:00 saatleri arasındadır. Bu saatler arasında taksi tercih edebilirsiniz.

madridde ulaşım - madrid tramvayı

Madrid’de taksi

Madrid’de eğer taksiye binmeyi düşünüyorsanız bilmeniz gereken bir kaç husu yer almaktadır. Öncelikle Madrid’de taksiler gece ve gündüz tarifesini ayrı tutmaktadırlar. Bunun yanında gideceğiniz bölgeye göre de tarife değişikliği söz konusu olabilir. Sadece gece gündüz değil hafta sonu ve belli tatil günlerinde de taksi tarifesi değişiklik göstermektedir.

madridde ulaşım - madridde taksi

Madrid’de demir yolu taşımacılığı oldukça gelişmiş durumdadır. Dilerseniz hızlı trenle Barcelona’ya geçebilirsiniz, ya da fransa’ya gidebilirsiniz.

Bunun yanında madrid’de ulaşımı çözmek için günlük kartlardan da alabilirsiniz. Böylece bilet alma derdi yaşamazsınız. Bu günlük kartlardan hava alanından da rahatlıkla temin edebilirsiniz. Böylece hava alanından şehir merkezine geçerken de kartınızı kullanabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.