Madrid’de Alışveriş

Madrid’de Nerelerden Alışveriş Yapılır

Yurt dışı tatillerinin aslında en eğlenceli taraflarından biri de ülkenizde bulamayacağınız ya da olmayabilecek o ülkeye has değişik kıyafetler ya da hediyelikler almaktır. Kısacası alışveriş yurt dışında ayrı bir keyif ve tattır.

Özellikle Avrupa şehirlerinin pek çoğuna alışveriş amaçlı seyahatler düzenlenir. Ama Madrid daha çok gezmek ve görülmek için gidilen Avrupa şehirlerinden biridir. Fakat gitmişken elbetteki bir miktar alışveriş yapmadan dönmekte olmaz.

madrid'de alışveriş - madridde nerelerden alışveriş yapılır

Eğer Madrid’de alışveriş yapabileceğim bir yer arıyorum diyorsanız burada yer alan bilgileri Madrid’e gitmeden önce iyice okuyun derim. Çünkü bir Madrid tatili için arayacağınız tüm önemli bilgiler burada yer almaktadır.

Madrid’in En ünlü alışveriş merkezi

Madrid’de eğer güzel ve ünlü bir alışveriş merkezi gezmek istiyorsanız size önerim El corte ingles alışveriş merkezi olur. Çünkü bu avm Madrid’in en ünlü mağaza zincirlerinin olduğu bir alışveriş merkezidir. Burada İspanyol markasına ait pek çok mağazayı bulabilirsiniz. Avm de kozmetikten tutun da, iç giyime ve dış giyime kadar pek çok seçenek bolca yer almaktadır.

El corte ingles alışveriş merkezi

Ancak eğer kısıtlı bir bütçe ile gidiyorsanız bu avm size biraz pahalı gelebilir. Çünkü kıyafetlerin satış fiyatları euro üzerindendir ve bu bizim paramızla çarpıldığında bir miktar fazla meblağlar oluşabilir. Bu nedenle size tavsiyem el corte ingles alışveriş merkezinin indirimli zamanlarını kollayıp o zaman gitmenizdir.

madridde alışveriş -  El corte ingles alışveriş merkezi

Diğer bir önerim ise Madrid’de yer alan Avm lerin bir diğer özelliği genelde üst katlarını sezon sonu ya da indirimli ürünler için ayırmışlardır. Siz de bu avm ye gittiğinizde üst katlarda yer alan indirimli ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Madrid’de yer alan pazarlar

Eğer pazar kültürünü seviyorsanız size ucuz alışverişin adresi olan el rastro pazarını önerebilirim. Burası aslında bir bit pazarıdır. Burada çok güzel kıyafetler denk getirebilirsiniz. Pazarın özelliği ise genelde 2. el kıyafetlerden ve eşyalardan oluşuyor olmasıdır. Haftanın her pazar günü kurulan bu eğlenceli pazara metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Pazar son derece ilgi çekici ve eğlenceldir. Madrid tatiliniz boyunca bir gününüzü buraya ayırmanızı önerebilirim. Pazara turistler çok büyük ilgi göstermektedirler. Ama size tavsiyem pazara saat 9, 10 gibi gitmeniz. Çünkü ilerleyen saatlerde pazar kalabalıklaşıyor. Kalabalığa kalmamak için mümkünse erken gidin derim.

madridde ucuz alışveriş - el rastro pazarı - madridin pazarları

Bunun yanında Madrid seyahatiniz boyunca Madrid sokaklarında bolca gezeceksiniz. Bu sokaklarda yer alan mağazalar da birbirinden güzel kıyafetler satmaktadırlar. Gene İspanya’ya has markaların mağazalarını da sıklıkla göreceksiniz.

madridin yerel mağazaları - madridde alışveriş

Madrid’de hediyelik eşya

Madrid’den hediyelik olarak alınabilecek pek çok şey bulabilirsiniz. Madrid’de en çok tercih edilen hediyelikler arasında ilk sırayı şehrin futbol takımı alıyor. Hemen her yerde ve her hediyelik satan mağazada madrid futbol takımına ait hediyelikler ya da kıyafetler bolca bulabilirsiniz.

madridde hediyelik eşya

Bunun yanında boğa güreşi ile de ün yapmış olan bu şehirde boğa güreşini simgeleyen hediyelikler de çok meşhur. Güzel matador ve önünde bir boğa şeklinde yapılmış figür ve heykelcikler size tavsiye edebileceğim hediyelikler arasında.

madridde boğa güreşi ile ilgili hediyelik eşya

Madrid’de bol miktarda seramik ürünü de göreceksiniz. Çünkü seramikten yapılmış hediyeliklerde de uzmanlaşmış bir şehir burası. Seramik seviyorsanız bu tarz hediyelikleri de tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda kendine has bir takı tarzı vardır Madrid’in. Hatta pek çok yerde el işi takılar göreceksiniz. Kendinize ya da sevdiklerinize hediye olarak bu el işi takıları alabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.