Los Angeles’da Alışveriş

Los Angeles’da Ucuz Alışveriş Yapılacak Yerler

Amerika aslında başlı başına alışveriş yapılan bir ülkedir. Dünyanın her yerinden bir sürü insan burada çılgınca alışveriş yapar. Etrafta alışveriş çılgınlığının kucağına düşmüş bir sürü turist görürsünüz.

los angelesda alışveriş merkezleri

Burada alışveriş amaca göre değişir. Bazı insanlar ucuz alışveriş yapabilmek için belli outletleri tercih ederken, bazı insanlar da şehir de yer alan avm ya da beli bir kaç dükkandan kendi ülkelerinde olmayan farklı ürünleri alma derdindedirler. Bir de elektronik çılgınları vardır. Amerika’ya uçağın tekerlekleri vurur vurmaz hemen nereden bir elektronik alabilirimi düşünmeye başlar ve genelde pek çok insan aslında buradan ülkesine dönerken illaki bir elektronik alarak döner.

Los angeles Amerika’nın önemli alışveriş merkezlerinin yer aldığı bir şehirdir. Burada alışveriş yapabileceğiniz pek çok mağaza bulabilirsiniz. Size tavsiyem alışveriş için 2 gününüzü ayırmanızdır. Çünkü şehir zaten kocaman ve dolayısıyla outlet ve mağazalar da oldukça büyüktür.

los angelesda outletler

Los Angeles’da outlet mağazalar

Öncelikle bu şehirde ya da Amerika’nın herhangi bir şehrinde outlete gitmeyi planlıyorsanız sizi bir konuda uyarmak isterim. Burada outletlerde öyle kimse size bedeninize göre ürün bulmanız için yardımcı olmayacaktır, ürünler ortada savaştan çıkmışcasına maden kazarcasına bulunup satın alınmayı bekler. Beğendiğiniz bir kıyafeti ya da ayakkabıyı havaya kaldırıp “bakar mısınız bunun 36’sı var mı” diye etrafta bağırmayın çünkü yüksek ihtimalle o ürün tektir ve ondan başka yoktur.

Ayrıca iri insanların ülkesinde alışveriş yapmaya çalıştığınızı unutmayın. Genelde turistlere hobbit muamelesi yapılır burada. Çünkü kendileri iri ve kilolu olurlar. Burada kendi bedeniniz neyse ondan bir beden küçüğe bakmanızda fayda var. Bedenler birbirini tutmayacaktır.

los angeles'da alışveriş

Aslında outlet çılgınlığında herkes hep aynı hatayı yapar. Almış olmak için alınır bazı şeyler. Siz bu hataya düşmeyin çok beğenmediğiniz sürece ürün satın almayın. Çünkü bu size fazla yük sağlayacaktır.

Burada en ünlü otletlerden biri Los angeles Camarillo premium outlettir. Bu outlet şehirden bir saatlik uzaklıkta yer alır. Burası son derece büyük ve bir sürü mağazanın olduğu bir outlettir. Burada oldukça önemli markaların mağazaları da yer almaktadır. Bu markaların ürünlerini de çok daha ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu otlet bizdeki açık avm leri andırır. Yemek yeme alanları da bolca vardır. Ancak burayı tamamen gezebilmek için 2 gün gelmenizde fayda vardır. Çünkü outlet gerçekten çok büyüktür.

Los angeles Camarillo premium outlet

Los Angeles Citadel Outlet

Los angeles’da yer alan ünlü outletlerden biri de citadel outlettir. Buraya aslında pek çok otelden ücretli servisler kalkmaktadır.

Los Angeles Citadel Outlet

Los Angeles’da Alışveriş Merkezleri

Los angeles’ın en bilinen ve en büyük alışveriş merkezi beverly hills’de yer alan Beverly Center‘dır. Burası oldukça büyük ve şık bir alışveriş merkezidir. Eğer şehrin dışına doğru konumlanmış ve en az 45 dakikalık bir araba yolculuğu sonunda ulaşılan otletlere gitmek istemiyorsanız bu avmye gidebilrsiniz. Bu avm de birbirinden ünlü markalar yer almaktadır. Bunların başında victoria’s secret, max, benetton, esprit, gap, armani, banana republic, louis vuitton, dkny, timberland gibi markalar gelir.

Beverly Center alışveriş merkezi

Los angeles Beverly Center alışveriş merkezi apple mağazası

Century City Shopping Mail‘de Los angeles’da yer alan beverly centerdan sonraki en büyük alışveriş merkezidir. Burası açık avm şeklindedir. Gene aynı şekilde burada da bir sürü markaya ait mağazalar yer almaktadır.

Los-angelesda-yer-alan-otlet-alışveriş-merkezleri-Los-angeles-Century-City-Shopping-Mail-alışveriş-merkezi

Santa Monica Place Alışveriş merkezi

Santa monica sahili gezmek için son derece güzel bir yerdir. Bu sahile gittiğinizde burada yer alan santa monica place alışveriş merkezini gezebilirsiniz. Alışveriş merkezi denizin hemen yanında yer almaktadır. Burada bir sürü mağaza yer almaktadır. Bu güzel avm yi gezdikten sonra buradaki 3. caddede yer alan mağazaları da gezmeyi unutmayın. Bu cadde bizim istiklal caddesi gibi trafiğe kapatılmış ve mağazaların olduğu bir caddedir. Burada birbirinden şık mağazaları gezebilir ve yorulduğunuzda da güzel bir kafede kahve molası verebilirsiniz.

los angelesda yer alan outletler - Los angeles Santa Monica alışveriş merkezi

los angeles santa monica alışveriş merkezi

Los angeles Glendale Galleria Alışveriş Merkezi

Los angeles’da yer alan büyük alışveriş merkezlerinden biridir. 200’ün üzerinde mağaza ve restaurantın yer aldığı devasal büyüklükte bir avm’dir burası. Tek sorun ise şehrin biraz dışında yer alır.

los-angelesda-yer-alan-outletler-Los-angeles-Glendale-Galleria-alışveriş-merkezi

Los Angels Marshalls Mağazaları, Los Angeles TJ Maxx, Los Angeles Ross Mağazaları

Sadece Los angeles değil Amerika tatiliniz boyunca bu 3 mağazaya dikkat edin. Amerika’da görüp göreceğiniz en ucuz marka alışverişi yapabileceğiniz mağazalar arasında bu üçü ilk sıraları çeker. Los angeles’da da yer alan bu mağazaları görünce tereddüt etmeden hemen girin. Bu arada sizi bir konuda uyarmak isterim burada pek çok turistin başına gelen bir olaydır bu. Ayakkabı denediniz ve ayağınıza oldu, kutusu ile birlikte kasaya gidip ayakkabıyı aldınız ve baktınız ki kutudaki ayakkabılardan biri 36 diğeri ise 38 numara. Bunu yaşamamanız için ayakkabılarınızı satın alırken muhakkak kontrol etmenizi öneririm. Bu arada 36 numarıyı da örnek vermek için söyledim. Amerika’nın bedenlere verdiği numaralandırmalar bizden çok farklı.

los angelesda yer alan outletler - Los Angels Marshalls mağazaları

Çünkü son derece önemli markaların ürünleri burada oldukça ucuza satılıyor. Ancak en büyük dezavantajı burada öyle kolay bir şekilde ürün satın almak pek söz konusu değil. Çünkü kendinize göre olan ürünü bulabilmeniz için biraz aramanız gerekir. Mağazada yer alan ürünler bazen dağınık bir şekilde bazende üst üste yığılmış bir şekildedir. Burada çok önemli markalara ait kıyafetler, iç çamaşırları, parfümler, aksesuarlar, makyaj malzemeleri, ayakkabılar, çantalar, bavullar, güneş gözlükleri oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

los angelesda yer alan outletler - Los Angeles TJ Maxx

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.